35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

همایش پیاده‌روی خانوادگی با مشارکت شهرداری قم برگزار می شود

همایش پیاده‌روی خانوادگی در مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) به سمت مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.

همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی گرامیداشت میلاد حضرت زهرا(س) و سالروز ورود تاریخی امام خمینی(ره) به قم جمعه ۱۰ اسفند از ساعت ۷ صبح برگزار می‌شود و دستگاه‌های استانی در برگزاری این همایش همراهی می‌کنند.

این همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ ورزش همگانی در میان مردم در مسیر میدان روح الله و بلوار پیامبر اعظم(ص) به سمت مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود و قرار است این همایش به طور زنده از شبکه ۳ سیما پخش شود.

این در حالی است که مجری برگزاری این همایش هیئت ورزش‌های همگانی استان قم است و این هیئت ورزشی با همکاری شهرداری قم، استانداری قم، نهادهای دولتی و حمایت بخش خصوصی و حامیان مالی اقدام به برگزاری این همایش می‌کند.

همایش پیاده روی خانوادگی در گذشته نیز بارها در همین مسیر برگزار شده و استقبال عموم مردم قم از این همایش سبب شده از این پیاده روی خانوادگی به عنوان تجربه‌ای مثبت برای ترویج ورزش همگانی یاد شود و امسال نیز این همایش پیاده‌روی به عنوان طرحی عمومی برگزار می‌شود.

مسئولان استانی قم بر لزوم افزایش مشارکت مردم در برنامه‌های ورزشی در استان قم تأکید کرده‌اند. این در شرایطی است که اقبال به ورزش در میان عموم شهروند به عنوان راهکاری برای پیشگیری در برابر آسیب‌ها و بیمارهای جسمی و روانی مورد توجه قرار گرفته است.