35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

هفتمین جشنواره زیبا‌ترین سفره هفت سین از مواد بازیافتی برگزار می شود

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از برگزاری هفتیمن جشنواره زیبا‌ترین سفره هفت سین از مواد بازیافتی در قم خبر داد .

سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به برگزاری جشنواره سفره‌های هفت‌ سین از اقلام دور ریختنی، اظهار کرد: این جشنواره در راستای توسعه فرهنگ استفاده از اقلام دور ریختنی و مدیریت تولید زباله در خانه‌ها برگزار می شود.
وی افزود: آثار ارسال شده همشهریان به این جشنواره در ستادهای نوروزی مناطق هشتگانه شهری به نمایش در خواهد آمد .
به گفته وی، هدف از اجرای این طرح نهادینه کردن استفاده بهینه از مواد دور ریختنی، استفاده از زبان هنر و آفرینش‌های هنری در بحث فرهنگ‌سازی، آشنا کردن خانواده‌ها به خصوص کودکان با مقوله بازیافت، توجه جدی به حفاظت محیط زیست و جلب مشارکت مردم در همراهی با مدیریت شهری به منظور کاهش زباله در سطح شهر است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با تاکید بر ضرورت ایجاد نگاه ویژه در بین مردم در خصوص اقلام دور ریختنی و میزان تولید زباله خاطرنشان کرد: سعی ما بر مدیریت پسماند از منازل و جلب توجه مردم در خصوصی کیفیت زباله و ضرورت استفاده دوباره از زباله‌های بازیافتی و خشک است.
وی خاطرنشان کرد: امیدواریم بتوانیم با اجرای اینگونه برنامه‌ها گام‌های اثرگذاری در راستای تقویت فرهنگ کاهش تولید زباله و بازیافت زباله‌ها برداریم.
میرابراهیمی افزود: شهروندان خوش ذوق و هنرمند قمی می‌بایست با اقلام و اجناس دور ریختنی نسبت به تهیه سفره هفت سین این رسم کهن ایرانی اقدام کنند.
وی ادامه داد: در پایان جشنواره نیز به نفرات بر‌تر جوایز ارزنده‌ای تعلق خواهد گرفت.