40.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

تولید نرم‌افزار واقعیت‌افزوده برای معرفی اماکن و شهدای شاخص انقلاب

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به تولید نرم‌افزار واقعیت افزوده معرفی اماکن مختلف قم گفت: نرم افزار واقعیت افزوده بخش دیگری از جشنواره چله‌سرو است که در بستر وب از تکنولوژی جدید واقعیت افزوده استفاده می‌کند.

به گزارش شهرنیوز، ابوالقاسم مقیمی با اشاره به تولید نرم‌افزار واقعیت افزوده معرفی اماکن مختلف قم گفت: نرم افزار واقعیت افزوده بخش دیگری از جشنواره چله‌سرو است که در بستر وب از تکنولوژی جدید واقعیت افزوده استفاده می‌کند.

مقیمی در ادامه گفت: برای معرفی و زنده نگه داشتن یاد و خاطره اماکن مهم که اتفاقات انقلاب اسلامی در آن رخ داده و شهدای شاخص انقلاب اسلامی این نرم افزار ساخته شده است.

وی تصریح کرد: این نرم افزار زمینه ای در توسعه گردشگری در استان قم را فراهم می‌کند، چرا که تمام اطلاعات مربوط به استان قم و اماکن شاخص استان را با چهار زبان انگلیسی، عربی، اردو و فارسی ارائه خواهد ‌کرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با اشاره به راه‌های دسترسی شهروندان به این نرم‌افزار خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند با کدهای نصب شده در تلفن‌همراه خود را روی تابلوهای معرفی اماکن بگیرند و نه تنها زبان‌های مختلف متن‌های درج شده را ببینند بلکه به مطالب و عکس های مرتبط با این موضوع دسترسی داشته باشند.