31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

«زاکسی»، برنامه حمل و نقل اینترنتی سازمان تاکسیرانی قم

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم از راه‌اندازی و توسعه برنامه حمل و نقل اینترنتی «زاکسی» توسط این سازمان خبر داد.

به گزارش شهر نیوز، مرتضی عزتی با اعلام این خبر اظهار کرد: با توجه به تاکسی‌ها و خودروهای اینترنتی که فعال هستند، سازمان تاکسیرانی شهرداری قم نیز همسو و همگام با آنها بحث تاکسی اینترنتی را راه‌اندازی کرده و در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: اخیرا با عوامل خودروهای اینترنتی مطرح جلساتی برگزار کردیم تا در صورت رفع موانع، تفاهمی بین طرفین داشته باشیم و از نیروی آنها استفاده کنیم.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم با تاکید بر استفاده شهروندان از تاکسی که خودروی عمومی و ایمن است و امنیت بیشتری دارد، عنوان کرد: درخواست داریم اگر شهروندان مورد خاصی از سوی رانندگان تاکسی مشاهده کردند یا انتقاد و پیشنهادی داشتند، حتما با شماره تلفن ۳۶۶۲۸۸۰۰-۰۲۵ یا سامانه پیامکی ۳۰۰۰۵۱۳۳ ارتباط برقرار کنند که قطعا درخواست‌های آنها رسیدگی و نتیجه اعلام می‌شود.

عزتی یادآور شد: فعالیت خودروهای اینترنتی که در قم هستند، غیر قانونی است و مجوزهای لازم را دریافت نکردند ولی با توجه به حضور آنها طی چند سال اخیر در برخی از استان‌ها ازجمله تهران، این اتفاق در قم نیز رخ داده و فعالیت آنها را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه تاکسی اینترنتی سازمان تاکسیرانی شهرداری قم «زاکسی» نام دارد، گفت: زاکسی هم اکنون در حال فعالیت است، اما برای ارائه خدمات بیشتر و گستردگی بهتر در جامعه قم، به دنبال تفاهم و ارتباط مطلوب با خودروهای اینترنتی که فعالیت بیشتری دارند، هستیم.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم اظهار کرد: قیمت تاکسی اینترنتی «زاکسی» با نرخ مشابه برنامه‌های همسو و حتی پایین‌تر از آنها است و خدمات بهتری ارائه می‌کند که سعی داریم فرهنگ‌سازی ترویج این برنامه بین تاکسیرانان  انجام شود و اطلاع رسانی بیشتری به شهروندان صورت بگیرد.