19 C
شهر مقدس قم
۲۴ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان پایانه‌ها

اعلام مکان پایانه‌های مسافربری شمالی و جنوبی قم

سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم گفت: محل احداث پایانه مسافربری شمالی قم در جنب بلوار عمار یاسر و پایانه مسافربری جنوبی در جاده قم- سلفچگان پیش‌بینی شده است.

به گزارش شهر نیوز، رضا پوریافر در خصوص توسعه پایانه‌های مسافربری قم اظهار کرد: در قالب طرح جامع ترافیک استان قم، پیگیری‌های لازم برای اخذ زمین از دولت و زمین‌های شهری انجام شده تا بتوانیم پایانه‌های مسافربری شمالی و جنوبی را در قم ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: با مساعدت شورای ترافیک استان و کمیسیون ماده ۵، پایانه مسافربری شمالی قم در جنب بلوار عمار یاسر و پایانه مسافربری جنوبی در جاده قم- سلفچگان پیش‌بینی شده است.

سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم اضافه کرد: اختلاف نظرهایی برای محل پایانه مسافربری جنوبی وجود دارد، اما پیشنهاد اولیه روبه‌روی سیلوی قم در بوستان معصومیه بوده که طرح‌های آن نیز آماده شده، اما با این وجود منتظر تصویب و مشخص شدن راه دسترسی شهرک پردیسان به سمت جاده قم- سلفچگان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان هستیم.

پوریافر یادآور شد: دو زمین در این جاده برای احداث پایانه مسافربری جنوبی قم پیش‌بینی کردیم تا دسترسی هر کدام از مسیرهای کنار بوستان معصومیه یا جنب بیمارستان امام رضا نهایی شد، پایانه را احداث کنیم و خدمات پایانه‌ای استان را توسعه دهیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۱۸ هکتار مساحت پایانه‌های مسافربری قم است، گفت: پنج پایانه مسافربری و دو پارکسوار هم اکنون در قم ارائه خدمت می‌کنند.

سرپرست سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری قم با بیان اینکه دو طرح پایانه‌های مسافربری شمالی و جنوبی مربوط به طرح‌های کلان حمل و نقلی است، اظهار کرد: پایانه شمالی مورد تصویب کمیسیون ماده ۵ واقع شده ولی تحت تاثیر مسیر کُریدوری قطار سریع السیر است چراکه باید برای رفاه حال مسافرین، در مسیری نزدیک به آن باشد.

پوریافر اضافه کرد: هماهنگی‌های لازم برای اختصاص زمینی حدود هفت الی هشت هکتار برای پایانه مسافربری جنوبی قم انجام شده که هر زمان از سوی اداره کل راه و شهرسازی استان به ما تحویل داده شود، برای احداث آن اقدام می‌کنیم.

وی در پایان عنوان کرد: طرح کلی پایانه‌های مسافربری را مشاوران ما کار کردند و برای پیشبرد این پروژه‌ها، از نظر طراحی جلو هستیم.