28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

احتمال نوسازی تاکسی‌های قم در نیمه اول سال ۹۸

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم گفت: با راه‌اندازی سیستم نوسازی تاکسی‌های کشوری، در نیمه اول سال آینده تاکسی‌های فرسوده را نوسازی می‌کنیم.

به گزارش شهر نیوز، مرتضی عزتی درباره نوسازی تاکسی‌های شهر قم اظهار کرد: بحث نوسازی تاکسی‌ها از طریق سیستم کشوری انجام خواهد شد و تنها به قم یا دیگر استان‌ها مرتبط نمی‌شود و ما نیز پیگیر هستیم تا به محض اینکه سامانه نوسازی تاکسی‌ها در سطح کشور راه‌اندزای شد، مجددا این کار را در قم ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه پرداخت اقساطی پول تاکسی‌های جدید یکی از مباحث اصلی در نوسازی است، عنوان کرد: با توجه به مشکلات مالی که بین ایران خودرو و مرکز اسقاط خودرو کل کشور وجود دارد، بیش از یک سال است که نوسازی تاکسی‌های سراسر کشور متوقف شده است.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: با پیگیری‌هایی که از طریق سازمان تاکسیرانی کلان شهرها انجام دادیم و تلاش زیاد نمایندگان مجلس، به نظر می‌رسد در ۶ ماه ابتدایی سال ۹۸ مجددا سامانه نوسازی تاکسی‌ها راه‌اندازی شود و بتوانیم سایر تاکسی‌های فرسوده شهر را نوسازی کنیم.

عزتی با تاکید بر اینکه اختیار انتخاب ماشین را به تاکسیرانان دادیم، گفت: تاکسیرانان می‌توانند در سیستم سازمان تاکسیرانی، یکی از خودروهای پژو، سمند، آریو اتوماتیک و برلیانس را انتخاب کنند و ما نیز برنامه داریم در صورت باز شدن سایت، تعداد ماشین‌های آریو اتو ماتیک و برلیانس را در سال ۹۸ به ناوگان شهری اضافه کنیم و خدمات بهتری به شهروندان ارائه دهیم.

وی به اجرای طرح مکانیزه و نرم افزار در سازمان تاکسیرانی شهرداری قم اشاره کرد و افزود: پروانه‌های رانندگان تاکسی و صدور مجوزهایی که در گذشته به صورت دفترچه‌ای بود، تبدیل به کارت هوشمند شده و بحث هوشمندسازی را پیاده کردیم.

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم ادامه داد: با توجه به دوربین‌های سطح شهر، نسبت به نظارت تاکسی‌ها در سطح شهر اقدام کردیم.