35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 7

اتمام طرح های فعال پیاده روسازی منطقه هفت تا پایان سال

شهردار منطقه هفت از اتمام پروژه های پیاده رو سازی و جدولگذاری منطقه هفت که در حال انجام است تا پایان سال خبر داد.

مجید متین فر  با بیان اینکه یکی از پروژه های فعال در منطقه هفت پیاده روسازی و جدولگذاری بلوار نیروی هوایی است، افزود: طول این طرح ۳۰۰ متر و با مساحت ۱۲۰۰ متر مربع می باشد که از جمله محاسن این طرح تعریض پیاده رو طبق استاندارد آن جهت بهبود عبور و مرور شهروندان و روان سازی ترافیک خواهد بود.

شهردار منطقه هفت از پیاده رو سازی بلوار شهید منتظری به عنوان یکی دیگر از طرح های فعال منطقه هفت نام برد و افزود: این طرح در حد فاصل چهار راه حجتیه تا پروژه شهید کاظمی با طول ۳۰۰ متر و مساحت ۱۲۰۰ متر مربع در حال انجام است.

وی تصریح کرد: این پروژه ها با نوسازی معابر شهری و یکسان سازی آنها باعث ایجاد هماهنگی و به دنبال آن زیبابی منظر شهری را به ارمغان می آورد و همچنین ضمن ایجاد ایمنی بیشتر در هنگام عبور و مرور، فضای مناسبی جهت تردد شهروندان خلق کرده و تبعات خوشایندی در حوزه سلامت و آرامش شهروندان دارد.

وی در ادامه یادآور شد: با توجه به در پیش بودن ایام نوروز و ورود بخش اعظمی از مسافران و زائرین به شهر مقدس قم به گونه ای برنامه ریزی شد تا این پروژه ها قبل از پایان سال به اتمام برسد لذا در حال حاضر، پیشرفت فیزیکی این طرح ها بالای ۹۵ درصد بوده و ظرف ۱۵ روز آتی به اتمام خواهد رسید.