35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان میادین

واگذاری ۲۰۰ واحد در شهرک خودرویی قم

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم گفت: ۳۰۰ واحد در شهرک خودرویی قم ساخته شده که واگذاری ۲۰۰ واحد به متقاضیان انجام گرفته است.

به گزارش شهر نیوز، علیرضا مظفری درباره اهمیت ایجاد شهرک خودرویی قم اظهار کرد: یکی از معضلات اصلی شهر قم، تردد بیش از حد وسایل نقلیه و وجود بیش از اندازه نمایشگاه‌های اتومبیل و مکانیکی‌ها است که ترافیک و آلودگی‌های صوتی زیادی ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: برای رفع مسائل ترافیکی و آلودگی‌های صوتی قم تصمیم گرفته شد تا شهرک صنوف در یک فضای ۳۳ هکتاری تاسیس شود و تمام نمایشگاه‌های اتومبیل، نمایندگی‌ها، صنوف وابسته به خودرو مانند تعمیرگاه‌ها و … فعالیت خود را در این شهرک انجام دهند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم اضافه کرد: برای ایجاد شهرک خودرویی و در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، با بخش خصوصی قراردادی امضاء کردیم تا ساخت شهرک و مدیریت فروش با آنها باشد.

مظفری تصریح کرد: حدود ۳۰۰ واحد در شهرک خودرویی قم ساخته شده و واگذاری بیش از ۲۰۰ واحد به متقاضیان انجام گرفته است که به دنبال آن هستیم تا در یک زمان مناسب، جشنی برای راه‌اندازی این شهرک برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه سال دوم احداث شهرک خودرویی قم را پشت سر می‌گذاریم، اذعان کرد: باید در این شهرک یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در چهار سال ساخته شود و امیدوار هستیم طی یکی، دو سال آینده بهره‌برداری کامل مجموعه به سرانجام برسد که قدم بزرگی در جهت آرام‌سازی مدیریت شهری خواهد بود.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم یادآور شد: با توجه به وضعیت بازار و رکودهایی که وجود دارد، انتظار نداشتیم استقبال خوبی از سوی اصناف مرتبط با خودرو از این شهرک شاهد باشیم ولی سرمایه‌گذاران و صنوف وابسته به خودرو، استقبال قابل توجهی از حضور در این شهرک داشتند.