32.6 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهردار قم: مادران شهداء راهنمای ما هستند

شهردار قم به تکریم از جایگاه والای شهداء و خانواده و به ویژه مادران معظم شهداء پرداخت.

به گزارش شهر نیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره فیلم و فیلمنامه «مادران چشم انتظار» که در سالن همایش‌های شهرداری قم برگزار شد، اظهار کرد: آنهایی که به درجه رفیع شهادت نائل شدند، به درجه آدمیت رسیدند و خانواد‌های آنها نیز نماد آدمیت برای سایر انسان‌ها هستند.

وی ادامه داد: تکریم شعائر دینی و برجسته کردن حرکتی که شهداء و خانواده‌های آنها انجام دادند، از وظایف ما است که با این اقدامات کمک کنیم تا جوانان راه را گم نکنند.

شهردار قم عنوان کرد: شهداء راه خودشان را رفتند و به سعادت ابدی رسیدند و خانواده‌های آنها نیز اجر و قرب خاص خود را دارند؛ ما که مانده‌ایم و اسیر این دنیا هستیم، نیاز به هدایت و چراغ راه داریم؛ خانواده‌های شهدا، چراغ راه و مادران شهداء راهنمای ما هستند.

سقائیان‌نژاد با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم و فیلمنامه «مادران چشم انتظار» ابراز کرد: تکریم حرکت شهداء و خانواده‌های آنها، جایگاه و ارزش خاص خود را دارد و به همین منظور سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری قم به‌عنوان اینکه ۴۰ اثر و به عبارتی چله سرو را در چهل سالگی انقلاب دنبال می‌کرد، نمی‌توانست جایگاه ویژه خانواده‌های شهداء را در این جشنواره‌ها خالی ببیند.

وی با بیان اینکه انقلاب ما وابسته به شهداء و خانواده‌های آنها است، گفت: قبل از انقلاب، افرادی مثل آیت‌الله غفاری، آیت‌الله سعیدی و … که در سیاه چاله‌های رژیم طاغوت شهید شدند، نهضتی را آغاز کردند که ادامه یافت و پایه‌های اصلی انقلاب شکل گرفت.

شهردار قم تصریح کرد: شهدایی که از ابتدای انقلاب تاکنون داشتیم، موجب استحکام پایه‌های نظام شدند و ما نیز باید برای دیگر افرادی که می‌خواهند راه شهداء را ادامه دهند و در این مسیر قدم بردارند، اقداماتی داشته باشیم و الگوسازی کنیم.

سقائیان‌نژاد عنوان کرد: در جشنواره چله سرو، جایگاه ویژه‌ای برای تکریم از شهداء در نظر گرفته شد و سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری نیز در این راستا حرکت کرد.

وی یادآور شد: همانطور که خداوند، پیامبران را فرستاد تا حجت برای بشریت تمام شود، شهدا نیز با خون خود آمدند تا حجت را بر ما تمام کنند؛ امروزه نیز با وجود شهداء و مسیری که به ما نشان دادند، نمی‌توانیم بگوییم راه را گم کردیم.

شهردار قم تاکید کرد: تکریم و بزرگداشت راه شهداء وظیفه ما بود که سازمان فرهنگی، تفریحی شهرداری در قالب جشنواره چله سرو و فیلم و فیلمنامه «مادران چشم انتظار» به این موضوع توجه و عمل کرد.