35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

آمادگی شهرداری قم برای تعیین جایگاه و کمک به توزیع میوه شب عید

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم گفت: شهرداری قم نسبت به تعیین زمین برای توزیع میوه شب عید با قیمت‌های مصوب اقدام کرده است.

به گزارش شهر نیوز، علیرضا مظفری در خصوص فعالیت میادین میوه و تره‌بار در شهر قم گفت: مدیریت  میدان میوه و تره بار از سال ۷۶ در میدان شهید رجایی و در زمینی به مساحت ۳۰ هکتار دایر شده و حدود ۲۳۰ غرفه در آن فعال است که صنف میوه فروشان عمده در این مکان فعالیت و اتحادیه دارند.

وی ادامه داد: اقدامات سخت افزاری، آماده کردن محیط، نگهداری مجموعه و مالکیت زمین در میدان شهید رجایی با سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری قم است و افرادی که در غرفه‌ها فعالیت دارند، مالک سرقفلی هستند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم در مورد وضعیت میوه شب عید عنوان کرد: طی هماهنگی‌هایی که با شرکت تعاونی روستایی انجام دادیم، اقدامات اولیه در بحث تهیه اقلام میوه‌های پرتقال و سیب برای شب عید صورت گرفته است.

 مظفری اضافه کرد: شهرداری قم نسبت به تعیین زمین برای توزیع میوه شب عید با قیمت‌های مصوب اقدام کرده و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه کمبود میوه شب عید نخواهیم داشت و نیازهای لازم شهروندان تامین شده است، گفت: ممکن است قیمت میوه‌ها مثل سایر اجناس بعضا بالاتر از حد متعارف باشد، اما مطمئنا هیچ کمبود میوه‌ای در ایام نوروز وجود نخواهد داشت.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهرداری قم یادآور شد: هنوز تعداد جایگاه‌های عرضه میوه شب عید مشخص نشده، اما قطعا علاوه بر جایگاه‌های سال گذشته، غرفه‌های جدید نیز خواهیم داشت.

مظفری تاکید کرد: توافقی با شهرداری‌های مناطق برای اختصاص زمین در برپایی غرفه‌های میوه شب عید خواهیم کرد و هرچه تعداد زمین بیشتری در اختیارمان قرار بگیرد، جایگاه‌های عرضه میوه بیشتری در سطح شهر وجود خواهد داشت.

وی در مورد تامین ارزاق عمومی شهروندان نیز اظهار کرد: ۱۸ فروشگاه همشهری برای تامین مایحتاج عمومی و تنظیم قیمت بازار در مناطق مختلف سطح شهر دایر شده که در قالب قراردادهای اجاره‌ای به بخش خصوصی واگذار شده و در حال فعالیت هستند.