35.9 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار حوزه سرمایه‌گذاری

اقدام موثر شهرداری قم برای استفاده از پتانسیل بخش خصوصی

معرفت امور سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی شهرداری قم گفت: طی ۱۵ سال اخیر قدم‌های خوبی برای استفاده از پتانسیل بخش خصوصی و جذب منابع عمومی در اجرای پروژه‌ها برداشتیم.

به گزارش شهر نیوز، محمدرضا معرفت با بیان اینکه در موضوع سرمایه‌گذاری و مشارکت مردم در پروژه های شهری، شهرداری و مدیریت شهری قم عملکرد خوبی داشته است، اظهار کرد: بحث مشارکت و استفاده از پتانسیل بخش خصوصی در حوزه شهرداری قدمت چندانی ندارد و یک واحد و سازمان نوپایی است که حدودا ۱۵ سال از تاسیس آن می‌گذرد، اما توانسته در این مدت قدم‌های خوبی برای استفاده از پتانسیل بخش خصوصی و جذب منابع عمومی و مردمی در اجرای پروژه‌ها بردارد.

وی با اشاره به پروژه‌های مشارکتی مهم تجاری، خدماتی، فرهنگی و … طی سالیان اخیر عنوان کرد: مجتمع ناشران یکی از پروژه‌های در نشر و کتاب بود که به بهره‌برداری رسید و ظرفیت خوبی در این حوزه به وجود آورد.

معرفت امور سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی با تاکید بر اینکه قم بخاطر جایگاه مذهبی و زیارتی، پتانسیل بالایی برای گردشگران دارد، ابراز کرد: در سال‌های  ۹۶ و ۹۷ قرارداد هتل پنج ستاره در بلوار پیامبر اعظم بسته شد که گام بزرگی در راستای جذب توریسم مذهبی بود.

معرفت ادامه داد: در سال ۸۸ حدود ۴۰۰ میلیارد تومان فروش اوراق مشارکت برای بحث اجرا و تملک بلوار پیامبر اعظم انجام گرفت که با استقبال خوب ملی همراه بود و با توجه به اینکه شهر قم، محور زیارتی و فرهنگی است، از اقصی نقاط کشور در فرهنگ مشارکت برای انتشار اوراق مشارکت سهیم بودند.

وی با اشاره به دیگر پروژه‌های مهم شهرداری قم در سالیان اخیر گفت: احداث بزرگترین شهربازی در مساحتی حدود ۴۰ هزار مترمربع در بوستان غدیر انجام شده و پیشرفت فیزیکی و خرید دستگاه‌های این مجموعه بیش از ۵۰ درصد بوده که امیدوار هستیم طی سه ماه آینده به بهره‌برداری کامل برسد.

معرفت  امور سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی تصریح کرد: پروژه خدماتی تفریحی بوستان غدیر، خدمات مضاعفی به شهروندان داشته و در کنار آن، دو سال قبل پارک آبی افتتاح شده که این مجموعه نیز در بحث اوقات فراغت شهروندان و استان‌های مجاور، تاثیرگذار بوده و موجب شده تا زائرین حدود ۳ الی ۴ ساعت بیشتر در قم بمانند.