29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

نجات ۲۴۴۰ نفر توسط سازمان آتش‌نشانی قم در سال ۹۷

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا پانزدهم بهمن‌ماه، سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم حدود ۲ هزار و ۴۴۰ نفر را در حوادث و حریق نجات داده است.

به گزارش شهر نیوز، عباس جعفری با تاکید بر اهمیت بحث ایمنی شهروندان اظهار کرد: شهرداری قم خدمات بسیار زیاد و ارزنده‌ای مثل ایجاد فضای سبز، زیباسازی، جذب توریست، جمع‌آوری پسماند، نظافت و … انجام می‌دهد که تمام آنها بسیار مهم هستند، اما اهمیت و جایگاه سازمان آتش‌نشانی واقعا ویژه است چراکه مستقیما به حوادث و نجات جان انسان‌ها مرتبط است.

وی ادامه داد: اگر در هر مکانی کاری انجام دهیم، اما به مسائل ایمنی توجه نشود و سازمانی برای مقابله با حواث نباشد، آن اقدامات ممکن است خیلی زود از بین برود؛ مثل فضای سبز و پارک‌ها که ممکن است با یک کبریت به آتش کشیده شود.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تصریح کرد: ممکن است سرانه فضای سبز را در طول ۵ یا ۱۰ سال به حد مطلوب برسانیم چراکه زمان و فرصت مناسب وجود دارد، اما نمی‌شود برای خدمات‌دهی به سازمان آتش‌نشانی ۱۰ یا ۱۵ سال صبر کنیم تا از نظر تجهیزات و امکانات به حد استاندارد برسیم.

جعفری با بیان اینکه وجود و فعالیت سازمان آتش‌نشانی از ضروریات است، عنوان کرد: اقدامات آتش‌نشانی با نجات جان و مال مردم مرتبط است و خدمات این سازمان باید در لحظه انجام شود.

وی یادآور شد: خدایی ناکرده اگر در ساختمان ۲۰-۱۰ طبقه اتفاقی افتاد، باید سازمان آتش‌نشانی امکانات لازم را داشته باشد تا در لحظه، جان مردم را نجات دهد.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم اضافه کرد: از ابتدای سال ۹۷ تا پانزدهم بهمن‌ماه، سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم حدود ۲ هزار و ۴۴۰ نفر را در حوادث و حریق نجات داده است که تعداد قابل توجهی محسوب می‌شود و از اهمیت بالایی برخوردار است.

جعفری با اشاره به آسیب دیدگان و تلفات حوادث از ابتدای سال تا پانزدهم بهمن‌ماه، اظهار کرد: در حوادثی که سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم عملیات انجام داده، ۵۶۲ نفر از شهروندان مصدومیت داشتند و متاسفانه ۴۸ نفر فوت شدند.

وی تاکید کرد: مطمئنا اگر اقدامات به جا و موثر سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم نبود، از تعداد مصدومان کم شده و آمار به فوتی‌ها افزوده می‌شد.