28.6 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

۳۰۰میلیارد تومان از محل فروش اوراق مشارکت برای متروی قم اختصاص پیدا کرد

در هشتاد و دومین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم با افتتاح حساب نزدِ یکی از بانک‌های قم برای واریز ۳۰۰میلیارد تومان اعتبار حاصل از فروش اوراق مشارکت در ساخت پروژه متروی قم موافقت کردند.

هشتاد و دومین جلسه رسمی و علنی شورای اسلامی شهر به‌ ریاست عبدالله جلالی در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد.

رئیس شورای شهر قم در این جلسه، اظهار داشت: حضور آگاهانه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال نمادی از آزادی و استقلال بود، حضور دائمی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن همواره توطئه‌های دشمنان را خنثی کرده است.

بیانیه” گام دوم انقلاب” حجت را برای همه مردم و مسئولان تمام کرد

عبدالله جلالی افزود: همدلی و اطاعت از مقام معظم رهبری از مهم‌ترین پیام‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن بوده که در آن تمام مردم و احزاب باوجود اختلاف سلایق حضور پرشوری در آن به‌عمل می‌آورند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب تأکید کرد: این بیانیه در حکم منشور و نقشه راه انقلاب بوده و در این بیانیه مهم حجت برای تمام مردم و ازجمله مسئولان تمام شده است، یکی از موضوعات مهمی که در این پیام آمده اعتماد و قدرت جوانان است.

رئیس شورای شهر قم ابراز کرد: مبارزه با فساد، قبول اشتباهات گذشته، امید به آینده، توجه به ظرفیت‌های داخلی، بی‌اعتنایی به دشمن، و توسعه تحقیقات علمی ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌های این بیانیه مهم است، طبق این بیانیه هیچ مسئول و شهروندی نمی‌تواند از منویات این بیانیه شانه خالی کند.

جلالی عنوان کرد: مسئولان برای این‌که بتوانند پیام عدالت را در جامعه گسترش دهند بیش از گذشته تلاش و کوشش کنند، بدون تلاش نمی‌شود امیدی بر توسعه عدالت و رفاه اجتماعی در سطح شهر قم داشت.

جشنواره چله سرو به‌روزهای پایانی خود نزدیک شد

معاون خدمات شهری شهرداری قم نیز در ادامه این جلسه، تأکید کرد: بخش خدمات شهری قم وظیفه خطیری در خدمت‌رسانی به زائران و گردشگران به‌ویژه در سفرهای نوروزی به‌عهده دارد.

سید امیر سامع افزود: حضور در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی و تعامل و همکاری با دستگاه‌های دیگر استانی برای برگزاری باشکوه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی از مهم‌ترین برنامه‌هایی بود که شهرداری قم در دهه فجر امسال انجام داد.

وی با بیان مراحل نهایی جشنواره چله سرو ادامه داد: این جشنواره مهم از شهریورماه امسال در قالب برنامه‌های ویژه‌ای چون برگزاری مسابقات ورزشی فرزندان انقلاب، سرود، پرده‌خوانی، مادران چشم‌انتظار، معرفی چهل شهید شاخص، نقاشی و تصویرسازی ازجمله این اقدامات انجام‌شده است.

سامع تأکید کرد: برگزاری سلسله جشن‌های سروستان و  ایجاد چهل ایستگاه نشاط در سطح مساجد شهر از دیگر فعالیت‌های انجام‌شده در قالب جشنواره چله سرو است. منویات مقام معظم رهبری در دیدار ۱۹ دی‌ماه امسال به‌صورت گسترده در دهه فجر امسال مورد توجه و اهتمام مسئولان شهرداری قم قرار گرفت.

وی عنوان کرد: همزمان با ایام فاطمیه و تقارن آن با دهه فجر انقلاب اقدامات در خور شأنی در سطح تبلیغات محیطی شهر قم صورت گرفت، معرفی دستاوردهای انقلاب در قالب‌های هنری، رسانه‌ای و حضور بین شهروندان از دیگر برنامه‌های صورت‌گرفته در دهه فجر امسال بود.

گفتنی است در هشتاد و دومین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم متمم و اصلاحیه بودجه ۱۰۰ میلیارد ریالی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم به‌تصویب رسید، همچنین ساماندهی سایت البرز، فرهنگ‌سازی عمومی در مورد مدیریت پسماند و ایجاد روش‌های نوین دفع پسماند نیز در دستور کار سازمان مدیریت پسماند قم در سال ۹۸ قرار گرفت.

در این جلسه همچنین بودجه سازمان زیباسازی شهرداری قم نیز از حیث درآمد و هزینه به‌مبلغ ۶۳ میلیارد ریال به‌تصویب رسید. اعضای شورای شهر قم در مصوبه دیگری نیز با افتتاح حساب نزدِ یکی از بانک‌های قم برای واریز ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار حاصل از فروش اوراق مشارکت در ساخت پروژه متروی قم موافقت کردند.