3.4 C
شهر مقدس قم
۸ بهمن ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار منطقه 4

احداث و بهره برداری از بوستانهای شهری و محله ای در سطح منطقه ۴

شهردار منطقه چهار قم از احداث و بهره برداری بوستانهای شهری و محله ای در سطح منطقه خبر داد.

شهردار منطقه ۴ قم از اجرای ۶ بوستان در سال جاری و بهره برداری از آنها با مساحت  ۷ هکتار و با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال خبر داد.

مهندس مهدی اصفهانیان مقدم با اعلام این خبر اظهار داشت: طراحی و اجرای بوستان ها و فضای سبز در سطح منطقه ۴ با هدف و رویکرد افزایش سرانه فضای سبز و در راستای خدمت رسانی  مطلوب و بهره مندی شهروندان و زائرین در حال اجرا و بهره برداری می باشد.

وی احداث این بوستان ها در محله های شهید زین الدین ،شهید ربانی نژاد، خیابان انسجام ، انتهای خیابان ولیعصر (عج) ، بلوار شهید آوینی و میدان مفید ابتدای بلوار شهید کریمی و نیز بهسازی بوستانهای کوکب و بنفشه و گلباران را از اقدامات انجام گرفته در این خصوص دانست.

شهردار منطقه ۴ اجرای این بوستانهای محله ای را در کنار پروژه بوستان هزار هکتاری زائر که شامل باغ موزه دفاع مقدس ، باغ پرندگان ، بوستان کوثر، بوستان شهدای گمنام  و بوستان جنگلی خضر (ع) که در جنوب شهر قم حد فاصل صفاشهر بلوارشهید عماد مغنیه و بلوار شهید آوینی و کوه خضر نبی (ع) تا بوستان ظهور منطقه پنج  را که حدود ۷۰ درصد آن در محدوده شهری منطقه چهارمی باشد، از اهداف و اقدامات مدیریت شهری عنوان کرد و افزود: پروژه با برنامه ریزی و پیگیریهای لازم در حال اجرا می باشد تا در اسرع وقت در اختیار شهروندان قرار گیرد.

اصفهانیان مقدم اذعان داشت: بوستان مفید جنب میدان مفید با مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع و با هزینه ای بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال احداث و با پایان یافتن عملیات جدولگذاری و سنگفرش و محوطه سازی آماده بهره برداری شهروندان و زائرین است.