31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار حوزه سرمایه‌گذاری

بهره‌برداری از فاز یک شهربازی غدیر قم تا پایان اردیبهشت ۹۸

معرفت امور سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی گفت: با وجود افزایش قیمت دستگاه‌ها، فاز ۱ مجموعه شهربازی غدیر تا اواخر اردیبهشت ماه ۹۸ افتتاح می‌شود.

 به گزارش شهر نیوز، محمدرضا معرفت در مورد اهمیت احداث شهربازی بوستان غدیر اظهار کرد: این شهربازی که جزو بزرگترین شهربازی‌های کشور خواهد بود، در زمینی به مساحت ۴۰ هزار متر مربع در بوستان غدیر در حال احداث است که مطمئنا در مباحث خدماتی و جذب توریسم کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه مطالعات اولیه برای احداث شهربازی غدیر انجام گرفته، قرارداد بسته شده و سرمایه‌گذار در حال انجام کار است، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم و امیدوار هستیم فاز ۱ شهربازی غدیر را تا اواخر اردیبهشت ماه ۹۸ و فاز ۲ این مجموعه را در نیمه دوم سال آینده به بهره‌برداری برسانیم.

معرفت امور سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی با اشاره به اینکه پروژه شهربازی بوستان غدیر حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، عنوان کرد: محوطه‌سازی، احداث پارکینگ، ساخت دستگاه‌ها و … در حال انجام قرار دارد و بیش از ۵۰ درصد وسایل شهربازی غدیر خریداری شده و در حال نصب است.

وی یادآور شد: حدود ۲۲ عدد دستگاه سنگین و نیمه سنگین برای شهربازی بوستان غدیر تعبیه شده، استانداردهای لازم از اداره استاندارد توسط سرمایه‌گذار گرفته می‌شود و امیدوار هستیم این مجموعه خدمت‌رسانی مطلوبی به شهروندان داشته باشد.

معرفت امور سرمایه‌گذاری و جذب مشارکت‌های مردمی اضافه کرد: قبل از بحث تورم و نوسانات ارزی، حدود ۱۰ الی ۱۲ میلیارد تومان برای ساخت شهربازی غدیر پیش‌بینی شده بود، اما با توجه به افزایش نرخ ارز و تورم اقتصادی کشور، قیمت دستگاه‌ها دو الی سه برابر شد، اما با این وجود طبق پیش بینی‌های سرمایه‌گذار این مجموعه، ۲۰ الی ۲۵ میلیارد تومان برای این شهربازی هزینه شهربازی خواهد شد.

معرفت تاکید کرد: این نوید را به شهروندان می‌دهیم با وجود مشکلات به وجود آمده، شهربازی استاندارد و مطلوبی در سال ۹۸ برای خدمت‌رسانی آماده کنیم و به بهره‌برداری برسانیم.