37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

طرح احداث۳نیروگاه خورشیدی در هر سال توسط سازمان پارکها و فضای سبز

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: امیدوار هستیم دو نیروگاه خورشیدی را تا پایان سال جاری به بهره‌برداری برسانیم.

به گزارش شهر نیوز، پیام جوادیان در خصوص احداث نیروگاه خورشیدی در قم اظهار کرد: نخستین نیروگاه خورشیدی شهر قم به ظرفیت ۲۰ کیلو ولت را روبه‌روی شهرداری مرکز احداث کردیم که حدود هشت ماه است برق را به شبکه توزیع برق می‌دهد.

وی با اشاره به دیگر برنامه‌ها برای تاسیس نیروگاه‌های خورشیدی در قم عنوان کرد: سه پروژه مد نظر داریم که در سطح بوستان‌های شهر ایجاد خواهد شد و امیدوار هستیم دو نیروگاه خورشیدی را تا پایان سال به بهر‌برداری برسانیم.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم درمورد مشکلاتی که برای راه‌اندازی نیروگاه‌های خورشیدی دارند، ابراز کرد: متاسفانه افزایش قیمت ارز موجب شده تا قیمت پنل‌های خورشیدی به حدود ۳ برابر افزایش پیدا کند و مشکلاتی را برای ما به وجود آورد.

جوادیان اضافه کرد: پیمانکاری که از سوی شهرداری قم برای ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی مشخص شده بود، بخاطر  افزایش قیمت ارز نتوانست به تعهدات خود عمل کند و از انجام این کار انصراف داد.

وی با بیان اینکه سه نیروگاه خورشیدی در بوستان‌های شهدای آذر، نرگس(منطقه ۶) و علوی به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: احداث سه نیروگاه خورشیدی در سال، جزو برنامه‌های ما قرار دارد تا در بحث زیست محیطی کمک کند و این فرهنگ‌سازی را ترویج دهد.