35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

اجرای سالیانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی توسط شهرداری قم

شهردار قم گفت: شهرداری سالیانه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر قم اجرا می‌کند، باید راه برای اجرای پروژه‌های عمرانی در محلات نیازمند بازآفرینی شهر برای شهرداری قم باز شود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد  در ستاد بازآفرینی پایدار شهری استان قم در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری با اشاره به اراضی ۴۸ هکتاری منطقه پردیسان اظهار کرد: این اراضی پشتیبانی برای احیا و توانمندسازی بافت‌های ناکارآمد و نیازمند بازآفرینی شهری هستند، تصمیم گرفته شده بود که اراضی ۴۸ هکتاری به سازمان بهسازی و نوسازی اطراف حرم حضرت معصومه(س) واگذار شود.
 
وی ادامه داد: در محلات نیازمند بازآفرینی شهری قم نیاز به وحدت در تصمیم گیری داریم، قرار بود که ۳۲ هکتار از اراضی منطقه پردیسان برای ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی در شهر قم واگذار شود، اما این کار صورت نگرفت، با وجود اینکه مصوبه هیأت وزیران دارد.
 
شهردار قم افزود: شهرداری سالیانه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان طرح عمرانی در شهر قم اجرا می‌کند، باید راه برای اجرای پروژه‌های عمرانی در محلات نیازمند بازآفرینی شهر برای شهرداری قم باز شود، شهرداری می‌تواند کمکی برای وزارت راه و شهرسازی در این محلات باشد.
 
سقائیان نژاد با اشاره به عملکرد شهرداری قم در محلات نیازمند بازآفرینی شهری اظهار کرد: شهرداری ۱۸ هزار مترمربع تملک در این محلات انجام داده است، ولی برای اجرای پروژه‌های بازآفرینی شهری در محلات نیاز به حمایت وزارت راه و شهرسازی دارد.