37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
برنامه ریزی و منابع انسانی

پیش‌بینی استفاده از ۱۹۰ میلیارد ریال منابع وام در بودجه ۹۸

معاون برنامه ریزی و سرمایه انسانی شهردار قم گفت: از ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه سال آینده پیشنهاد شده که ۱۹۰ میلیارد تومان به عنوان وام استفاده شود.

به گزارش شهرنیوز، محسن رنجبر یکی از مشکلات عمده شهرداری‌ها را نبود منابع مالی پایدار برای نگهداری شهر عنوان کرد و افزود: شهرداری غیر از عوارض می‌تواند از وام به عنوان نقدینگی، مشارکت بخش خصوصی، فاینانس و… برای تامین منابع مالی استفاده کند.

رنجبر یکی از راهکارهای مدیریت شهر را استفاده از ظرفیت بخش خصوصی عنوان کرد و گفت: یکی از بهترین امکانات مالی برای شهر بخش خصوصی است، به عنوان مثال ایستگاه‌های سوخت‌رسان کوچکی که در کنار خیابان‌ها ایجاد شده با مشارکت بخش خصوصی بوده که سرمایه‌گذار پس از مدت سرمایه‌گذاری، امکانات را به شهرداری برخواهد گرداند و در کنار این مساله خدمتی هم به مردم ارائه می‌شود.

وی استفاده از اموال و دارایی شهرداری را یکی از منابع مالی و درآمدی شهرداری دانست و گفت: برخی منابع مالی نیز از محل دولت تامین می‌شود که شامل دیون و… است.

رنجبر با بیان اینکه از ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان بودجه سال آینده پیشنهاد شده که ۱۹۰ میلیارد تومان به عنوان وام استفاده شود، خاطرنشان کرد: این یک پیشنهاد است و اگر شورا موافقت داشته باشد و نیاز شود از منابع وام استفاده می‌کنیم.