14.6 C
شهر مقدس قم
۲۸ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان پارک‌ها

معرفی محل بوستان بانوان در مناطق هشتگانه شهر قم

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: برنامه ما داشتن بوستان بانوان در تمام مناطق شهر قم است.

به گزارش شهر نیوز، پیام جوادیان با اعلام این خبر عنوان کرد: بوستان بانوان منطقه یک شهر قم در حال طراحی و اجرا است که به نظر می‌رسد کارهای آن در سال ۹۸ به پایان برسد.

وی ادامه داد: برای ایجاد بوستان بانوان در منطقه ۲ در بحث تملک زمین مشکلاتی داریم ولی سعی داریم با همکاری شهرداری منطقه این مسئله را برطرف کنیم.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم اضافه کرد: بوستان ارغوان در آذر ماه سال گذشته به بهره‌برداری رسید تا بانوان منطقه ۳ از فضای سبز مطلوب، مسیر مناسب و مجهز پیاده‌روی، ست‌های ورزشی و … این بوستان بهره ببرند.

جوادیان با بیان اینکه بوستان نرگس در منطقه ۴ را برای بانوان اختصاص یافته است، ابراز کرد: برای ایجاد بوستان بانوان در منطقه ۵ ، در حال تملک زمین در خیابان کلهری هستیم.

وی با اشاره به اینکه بوستان بانوان اردیبهشت در منطقه ۶ به بهره برداری رسیده است، اذعان کرد: در منطقه ۷ ، شهرداری قم بوستان نجمه را از آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) تحویل گرفت و در حال تجهیز این بوستان برای بانوان هستیم تا در هفته درختکاری آن را افتتاح کنیم.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم در مورد ایجاد بوستان بانوان در منطقه ۸ گفت: در این منطقه بوستان بانوان پروانه در خیابان مسلم واقع شده که کارهای عمرانی آن به اتمام رسیده و در حال انجام کارهای نهایی و کاشت فضای سبز هستیم تا ان‌شاالله هرچه زودتر آن را در اختیار شهروندان قرار دهیم.