41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تمجید نماینده مردم قم در مجلس از شهرداری به خاطر پیشرفت پروژه‌ها

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: پروژه‌های تقاطع‌های غیرهمسطح، مترو، باغ موزه دفاع مقدس و ... پیشرفت خوبی داشته است.

به گزارش شهر نیوز، احمد امیرآبادی‌فراهانی در بازدید از پروژه‌های شهری قم عنوان کرد: امروز بازدیدهایی از چند پروژه شهرداری قم و مجموعه حفظ آثار دفاع مقدس داشتیم که یکی از آنها پروژه مجموعه تقاطع‌های غیرهمسطح در  میدان ولیعصر بود.
وی ادامه داد: با توجه به حجم بالای پروژه تقاطع غیرهمسطح در میدان ولیعصر که مدت‌ها است شروع شده، از روند پیشرفت کار نظارت کردیم و دیدیم این پروژه براساس برنامه پیش می‌رود.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای این پروژه حدود ۵۲ میلیارد تومان هزینه شده که بخش عمده‌ای از اقدامات آن انجام گرفته و بنابر قولی که دکتر قاری‌قرآن، معاون شهردار دادند، تا پایان شهریورماه ۹۸ افتتاح می‌شود.
امیرآبادی درباره بازدید از پروژه تقاطع بلوار فردوسی و بلوار پیامبر اعظم ابراز کرد: این پروژه در حال پیشرفت است ولی بخشی از مسیر باید از راه‌آهن عبور کند که هماهنگی ها انجام گرفته تا این کار انجام شود.
وی ضمن بازدید از پروژه تقاطع بلوار آیت‌الله بروجردی با شهرک قدس عنوان کرد: بخش عمده‌ای از کارها در این پروژه که حدود ۲۳ میلیارد تومان برای آن هزینه شده، انجام گرفته و به نظر می‌رسد در ماه‌های ابتدایی سال ۹۸ نیز افتتاح شود؛ البته یک سری کارهای جدیدی برای این پروژه تعریف کردند که بخاطر همین اتفاق، افتتاح پروژه به تاخیر افتاده است.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پروژه‌های باغ پرندگان، مجموعه موزه دفاع مقدس و … مجموعه‌هایی هستند که به‌عنوان بخش‌های گردشگری و توریست‌پذیری قم محسوب می‌شوند و کارهای بزرگ و مهمی به حساب می‌آیند که خوشبختانه روند انجام کار در جریان است.
امیرآبادی با اشاره به موانعی که در برخی پروژه‌های عظیم شهر قم وجود دارد، گفت: یکی از این موانع، در پروژه تقاطع بلوار آیت‌الله بروجردی با شهرک قدس است که مجموعه فرهنگی پژوهشیِ در حال ساخت در آن منطقه وجود دارد و موجب شده در بحث پیاده‌راه خیابان، مشکلاتی ایجاد شود؛ با این وجود امیدوار هستیم مؤسسین این مجموعه با شهرداری همکاری داشته باشند تا مشکلات حل شود.
وی یادآور شد: مشکلاتی در آن سمت همین پروژه وجود داشت که خوشبختانه سپاه همکاری خوبی انجام داد و مسائل به وجود آمده برطرف شد تا پروژه تقاطع بلوار آیت‌الله بروجردی با شهرک قدس پیشرفت داشته باشد.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از موانع در کنار پروژه باغ موزه دفاع مقدس، مجموعه دانشگاه مفید(مرتبط با مرحوم آیت‌الله موسوی‌اردبیلی) است که امیدوار هستیم این مجموعه نیز همکاری کند تا تاسیس پارکینگ و دیگر مسائل انجام شود.
امیرآبادی با تاکید بر اینکه نیاز است باغ موزه دفاع مقدس و موزه انقلاب اسلامی را برای جذب گردشگران در قم داشته باشیم، اظهار کرد: پیگیری‌هایی برای پیشرفت و رفع موانع این پروژه را انجام دادیم و با معاون وزیر فرهنگ و ارشاد نیز صحبت کردیم تا بحث سالن سینما در این مجموعه پیگیری شود؛ ضمن اینکه در بازدیدی که آقای استاندار هم داشتند، آقای حسینی(معاون وزیر ارشاد) وعده داد تا در خردادماه ۹۸ این مجموعه افتتاح شود.
وی با بیان اینکه بازدیدی از پروژه تقاطع غیرهمسطح بلوار جمهوری به بلوار امام علی داشتیم، گفت: این زیرگذر قبل از میدان امام حسین در منطقه ۲ احداث می‌شود و تا بعد از بلوار یادگار امام ادامه خواهد یافت؛ پروژه عظیمی است که طراحی آن انجام گرفته و بودجه لازم از سوی دکتر سقاییان‌نژاد و اعضای شورای اسلامی شهر در نظر گرفته شده و انشاالله در سال ۹۸ کار این تقاطع آغاز شود.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امیدوار هستیم مجموعه پروژه‌هایی که در قم در حال احداث است، بتواند خدمات اندکی در مقابل کار بزرگی که مردم، به ویژه در راهپیمایی روز بیست و دوم بهمن‌ماه انجام دادند، ارائه کند.
امیرآبادی ضمن بازدید از پروژه مترو قم ابراز کرد: با پیگیری‌هایی که شهرداری قم  در بحث واگن‌ها داشتند، جزو کلان‌شهرهای کشور شدیم که واگن‌های مترو به ما تحویل داده می‌شود.
وی با بیان اینکه شهرداری قم در حال پیگیری احداث ایستگاه‌های متروی شهری است، اذعان کرد: با تلاش‌هایی که انجام گرفته و در صورتی که مشکلی در انجام کار به وجود نیاید، فاز اول پروژه مترو در اواخر سال ۹۸ افتتاح خواهد شد و مردم قم در آن مقطع می‌توانند از مترو استفاده کنند.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه مونوریل فراز و فرودهای زیاد و مباحث مختلف کارشناسی داشته است، گفت: در آخرین جلسه‌ای که با حضور نمایندگان استان، استاندار ، شهردار، اعضای شورای اسلامی شهر و سایر مسؤولان استانی انجام گرفت، تصمیم بر این شد تا پروژه مونوریل در مقطع فعلی، تکمیل شود.
امیرآبادی با بیان اینکه امکان تغییر کاربری مونوریل از بحث مسافربری به گردشگری وجود دارد، اظهار کرد: به دنبال سرمایه‌گذار برای پیشرفت پروژه مونوریل هستیم؛ همچنین قرار شد بخشی از منابع لازم را از دولت پیگیری کنیم و بخشی را هم شهرداری کمک کند تا این پروژه نیمه‌تمام در همین حدی که پیشرفت داشته، به نتیجه برسد.
وی ادامه داد: قرار است طراحی و فکر جدیدی برای ادامه کار پروژه مونوریل انجام شود که ادامه آن به سمت عوارضی و اتوبان تهران و همچنین مجموعه‌ای از گردشگری در آن منطقه برود.
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امکان ادامه کار مونوریل برای گردشگری در آن منطقه وجود دارد چون در آن سمت چند سرمایه‌گذار فعالیت دارند و یک سرمایه‌گذار نیز در حال انجام کار است تا بافت قدیمی شهرهای کشور را در آنجا احداث کند که با بهره‌برداری از مونوریل، می‌توان بسیاری از گردشگران را از مرکز شهر به آن منطقه انتقال داد.
امیرآبادی اضافه کرد: مونوریل اولویت اصلی ما در رابطه با حمل و نقل ریلی در شهر قم نیست، اما به‌عنوان اینکه از نظر گردشگری بتوان از آن استفاده کرد، بحث تغییر کاربری وجود دارد.
وی عنوان کرد: حل مشکلات و تعیین سرنوشت مونوریل جزو اولویت‌های کار ما نمایندگان مجلس است؛ به وزیر کشور، آقای نوبخت، مجموعه مدیران استان و مدیریت شهری گفتیم طوری تعیین تکلیف کنند تا مونوریل از وضعیت فعلی خارج شود.