30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان آتش‌نشانی

تجهیز آتش‌نشانی قم به نردبان پیشرفته

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم گفت: نردبان آتش‌نشانی روزنباور تا یکی، دو هفته آینده به مجموعه آتش‌نشانی اضافه می شود.

به گزارش شهر نیوز، عباس جعفری با بیان اینکه قم جزو پنج شهر بلندمرتبه کشور است، اظهار کرد: طی سالیان اخیر رشد بلند مرتبه‌سازی در قم جهش فوق‌العاده زیادی داشته که به همین دلیل نیاز است تا تجهیزات سازمان آتش‌نشانی نیز بیشتر شود.
وی ادامه داد: ساختمان‌های بلندمرتبه باید ضوابط ایمنی را رعایت کنند و در مقابل حوادث و به ویژه حریق، تجهیزات لازم برای دفاع و مقابله اولیه را قبل از حضور آتش‌نشانان داشته باشند.
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم تصریح کرد: برای مقابله با حوادث احتمالی در ساختمان‌های بلندمرتبه نیاز به امکانات خاص از جمله نردبان‌های آتش‌نشانی و بالابرهای نجات داریم که باید خریداری شود تا با تجهیزات و امکانات لازم آماده حوادث احتمالی باشیم.
جعفری با بیان اینکه طی چهار سال اخیر دو دستگان نردبان بلند مرتبه خریداری کردیم، گفت: نردبان پلتفرم ۵۵ متری خریداری شده که به‌عنوان بالابر برای اطفای حریق و نجات جهان انسان‌ها کمک می‌کند.
وی عنوان کرد: نردبان آتش‌نشانی روزنباور که جزو پیشرفته‌ترین نردبان‌های روز دنیا است، طی یکی، دو هفته آینده به مجموعه سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم اضافه خواهد شد.
مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم با بیان اینکه برای نجات جان انسان‌ها در زمان حریق نیاز به امکانات بیشتری داریم، ابراز کرد: خدایی ناکرده اگر حوادث بزرگی در قم اتفاق بیافد، با امکانات موجود به مشکل خواهیم خورد و نیاز است امکانات خاصی برای بحران‌های بزرگ داشته باشیم که به همین منظور برنامه‌ریزی لازم برای خرید تجهیزات را انجام دادیم.