39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

سهم مشارکت در تفکیک از مبدا سال آینده باید به ۲۵ درصد برسد

شهردار قم گفت: برنامه سال آینده سهم ۲۵ درصدی تفکیک از مبدا است که اگر اینگونه شود در حوزه مدیریت هزینه‌ها در حوزه پسماند شرایط خوبی برقرار می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سقائیان‌نژاد به اقدامات در حوزه مدیریت پسماند اشاره کرد و گفت: در حوزه پسماند تمام زباله جمع‌آوری شده در شهر در گذشته دفن می شد، که اکنون ۳۰۰ تن از آن به کود کمپوست تبدیل می‌شود و مابقی نیز در برنامه است که به انرژی تبدیل شود.

سقائیان‌نژاد گفت: در زمینه استحصال انرژی از پسماند تعدادی از شهرهای کشور تجربیاتی دارند که تلاش داریم از آنها استفاده کرده و دفن پسماند در شهر قم را به صفر برسانیم و از نظر زیست‌محیطی شرایط بهتری را پیدا کنیم.

شهردار قم با بیان اینکه در حوزه تفکیک از مبدا تلاش داریم مشارکت مردم را تا پایان سال به ۱۶ درصد برسانیم، خاطرنشان کرد: برنامه سال آینده سهم ۲۵ درصدی تفکیک از مبدا است که اگر اینگونه شود در حوزه مدیریت هزینه‌ها در حوزه پسماند شرایط خوبی برقرار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه شهرداری نیازمند مشارکت مردم برای کاهش هزینه‌های مدیریت پسماند است، اظهار کرد: اگر هزینه‌های مدیریت پسماند در شهر کاهش یابد شهرداری به همان نسبت می‌تواند پروژه‌های دیگری را در دستور کار خود قرار دهد.