31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

نصب ۳۴ پل عابر پیاده در قم طی سال ۹۸

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: در نظر داریم ۳۴ پل عابر پیاده جدید در سال ۹۸ در سطح شهر قم نصب کنیم.

به گزارش شهر نیوز، علی نیک با اشاره به تعداد پل‌های عابر پیاده در سطح شهر قم اظهار کرد: تاکنون ۵۲ دستگاه عابر پیاده نصب شده ولی بنابر تقاضا، نیازسنجی کردیم تا در ۳۴ نقطه دیگر از شهر پل‌های عابر پیاده را نصب کنیم.
وی ادامه داد: نصب ۳۴ پل عابر پیاده را برای سال ۹۸ در دستور کار قرار دادیم و در حال انجام مراحل لازم برای ایجاد این پل‌ها هستیم.
سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم تصریح کرد: به دلیل اینکه در نظر داریم نصب پل‌ها را را با تبلیغات عرشه آن تهاتر کنیم، مباحثی وجود دارد و باید دید انجام این کار به سازمان ما اختصاص پیدا می‌کند یا اینکه از طریق تهاتر تبلیغاتی می‌توان برای آن اقدام کرد.
نیک یادآور شد: افزایش پل‌های عابر پیاده مطمئنا به عبور و مرور شهروندان از خیابان‌ها، کاهش تصادفات، امنیت جانی مردم و … کمک خواهد کرد و موجب کاهش تصادفات، به ویژه در بلوارها و خیابان‌های با عرض بالا شده است.
وی با اشاره به استفاده شهروندان قمی از پل‌های عابر پیاده گفت: بعضا عبور شهروندان از عرض خیابان‌هایی که ماشین‌ها با سرعت بالایی در آن تردد دارند و پُل‌های عابر پیاده در آنها تعبیه شده را مشاهده می‌کنیم ولی امیدوار هستیم این مشکل برطرف شده و فرهنگ‌سازی مناسبی صورت بگیرد.