29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
خدمات شهری

آماده باش شهرداری قم برای خدمت رسانی به شرکت کنندگان در چهلمین سالگرد پیروزی پر شکوه انقلاب اسلامی در راهپیمایی ۲۲ بهمن

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از آماده‌باش کامل شهرداری به منظور اجرای هرچه باشکوه‌تر مراسم ۲۲ بهمن خبر داد.

سیدمحسن میرهادی با اشاره به اقدامات شهرداری قم به مناسبت ۲۲ بهمن گفت: همه ساله شهرداری قم تلاش دارد تا این روز هرچه باشکوه‌تر برگزار شود و به همین منظور امسال نیز همزمان با ایام دهه فجر اقدامات مختلفی انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از اجرای طرح یکپارچه آذین‌بندی و زیباسازی سطح شهر خبر داد و افزود: فضاسازی میادین بزرگ شهر، نصب پرچم‌های جمهوری اسلامی ایران والوان در ابعاد مختلف، نصب بنرهای مناسبتی انقلاب اسلامی، آذین بندی و نور پردازی بیت حضرت امام راحل(ره)، اهدای گل و غبارروبی مزار شهدا و همچنین نورپردازی سطح شهر از جمله اقدامات انجام شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم
سید محسن میرهادی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم

وی همچنین بیان نمود؛ با توجه به حضور خیل عظیم راهپیمایان، ضمن آماده‎باش کلیه نیرو‎های خدماتی، فضای سبز و ستادی، پیش‎بینی تمهیدات رفاهی مورد نیاز راهپیمایان اعم از نظافت و پاکیزگی شهر به طور ویژه، نمازخانه و سرویس‎های بهداشتی، در راستای خدمات‎رسانی مطلوب به شهروندان و راهپیمایان گرامی در این روز خبر داد.

میرهادی با اشاره به اقدامات فرهنگی به این مناسبت گفت: صدور بیش از ۱۷ ایستگاه‌های خدمات فرهنگی در طول مسیر راهپیمایی ۲۲ بهمن ازدیگر اقدامات انجام شده است.

سیدمحسن میرهادی تصریح کرد: حمل و نقل عمومی از جمله تاکسیرانی، اتوبوسرانی، به طور کامل در خدمت شهروندان هستند تا مسیر تردد برای آنان تسهیل شده و انتقال شهروندان به آسانی صورت گیرد.

وی با اشاره به فعالیت نیروهای سازمان آتش‎نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قم در راستای افزایش ضریب ایمنی شهر در این روز اظهار داشت: در راستای تأمین ایمنی مراسمات اکیپ‎های سازمان آتش‏نشانی و خدمات ایمنی در هسته مرکزی و مسیر راهپیمایی در قالب اکیپ‎های پیاده و خودروئی به همراه ماشین آلات و تجهیزات آتش‎نشانی و موتور سیکلت‎هایEFT و ایستگاه‏های آتش‎نشانی آماده خدمات‎رسانی مطلوب در مواقع ضروری هستند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم همکاری با نیروی انتظامی و پلیس راهور برای مدیریت ترافیک هسته مرکزی شهر و مسیرهای راهپیمایی را یادآور شد و گفت: آماده سازی و نظافت مسیرهای ۱۰ گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن و آماده سازی میدان آستانه برای آغاز مراسم از دیگر اقدامات پیش‌بینی شده است.

ایشان همچنین آماده‎باش اکیپ‌های تخلفات شهری برای رفع سد معبر و برقراری نظم شهری در این ایام را مورد توجه قرار داد.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم: از آمادگی و همکاری همه جانبه شهرداری با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، آماده‎سازی سیستم صوت و برپایی جایگاه در میدان آستانه، استقرار تانکرهای آب بهداشتی در اطراف حرم مطهر جهت راهپیمایان، اعزام بالابر و سایر خودروهای مورد نیاز جهت حمل سیستم صوت و تصویر‎برداری مراسم خبر داد.