38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

قرارداد ۸ میلیاردی برای خط‌کشی تمام خیابان‌های قم

سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: با مساعدت آقای شهردار، بودجه مناسبی برای خط‌کشی مناسب خیابان‌های قم اختصاص یافت.

به گزارش شهر نیوز، علی نیک در بازدید از غرفه شهرداری قم در نمایشگاه «شکوه چهل ساله» که در مصلی قدس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رسالت‌های اصلی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم، تسهیل در عبور و مرور حمل و نقل درون شهری، تردد وسایل نقلیه، ایمنی عابرین پیاده و … است.
وی با بیان اینکه خط‌کشی خیابان‌ها را برای ایمنی گذرگاه‌های عابر پیاده و تردد منظم وسایل نقلیه در دستور کار قرار دادیم، اذعان کرد: با لطف و مساعدت شهردار قم، بودجه مناسبی برای خط‌کشی خیابان‌های شهر اختصاص یافت و ما نیز طی عقد قرارداد ۸ میلیارد تومانی با پیمانکار، در حال انجام امور هستیم.
سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: خط‌کشی خیابان‌های شهر قم از حدود سه هفته قبل آغاز شده ولی به دلیل برودت هوا، کارها کمی کند پیش می‌رود، اما به محض اینکه شرایط جوی اجازه دهد، با شدت بیشتری کارها را در ساعات شب پیش می‌بریم.
نیک یادآور شد: خاصیت رنگ در دمای زیر ۷ درجه سانتی گراد کاهش پیدا می‌کند و ماندگاری آن روی زمین کم می‌شود؛ بنابر این باید صبر کنیم تا دما به حدی برسد که بتوانیم شب‌ها با قدرت بیشتری امور را پیگیری کرده و اکیپ‌ها را در سطح شهر پخش کنیم.
وی با بیان اینکه تمام خط کشی‌های سطح معابر شهری بر حسب الگو و طرح‌های مصوب شده در معاونت حمل و نقل شهرداری قم است، عنوان کرد: در نظر گرفتن الگوی صحیح در خط‌کشی خیابان‌ها، کمک می‌کند تا رانندگان در تمام نقاط شهر یک نوع خط‌کشی مشترک شاهد باشند و برای آنها الگویی خواهد شد تا قوانین راهنمایی و رانندگی را بهتر رعایت کنند.
سرپرست سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم تاکید کرد: همه خیابان‌های مناطق شهر خط‌کشی خواهند شد و صرفا منطقه خاصی مد نظر نیست؛ بودجه اختصاص یافته برای تمام شهر و معابر است.
نیک ادامه داد: هوشمندسازی خطوط خیابان‌ها به این صورت است که حریم عابر پیاده و خودرو مشخص می‌شود و دستورالعملی برای آنها در نظر گرفته شده تا از حریم خود تجاوز نکنند.
وی اضافه کرد: پایان قراردادمان برای خط‌کشی خیابان‌های قم تا آبان ماه ۹۸ است ولی سعی داریم در سه ماه ابتدایی سال آینده بیشتر کارها را انجام داده باشیم.