35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان تاکسی‌رانی

تاکسیران های قم دانشجو می‌شوند

مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم از راه‌اندازی رشته تاکسیران حرفه‌ای و شهرشناسی خبر داد.

به گزارش شهر نیوز، مرتضی عزتی در بازدید از غرفه شهرداری قم در نمایشگاه «شکوه چهل ساله» که در مصلی قدس برگزار می‌شود، اظهار کرد: با توجه به اینکه تعدادی از تاکسیرانان قم مدارک دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس و فوق لیسانس دارند و تعدادی از تاکسیرانان تقاضای ادامه تحصیل داشتند، اقداماتی در این راستا انجام دادیم.
وی ادامه داد: همکاری خوبی که دانشگاه علمی کاربردی شهرداری بنابر دستور شهردار قم داشت و همچنین با پیگیری‌های انجام شده که به نتیجه رسید، ان‌شاالله برای ترم مهرماه ۹۸ تاکسیرانان می‌توانند برای ادامه تحصیل ثبت نام کنند که اطلاع رسانی‌ها نیز متعاقبا انجام می‌شود.
مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم تصریح کرد: امیدوار هستیم تاکسیرانانی که مدرک تحصیلی دیپلم دارند، در مهرماه سال آینده، در رشته تاکسیران حرفه‌ای و شهرشناسی برای مقطع کارشناسی ادامه تحصیل دهند.
عزتی با اشاره به انجام مقدمات لازم برای راه‌اندازی تاکسی زائر عنوان کرد: اخلاق‌مداری، شهرشناسی، مسائل فنی خودروها و تعاملی که باید بین راننده و مسافر وجود داشته باشد، ازجمله مباحثی است که در رشته تاکسیران حرفه‌ای و شهرشناسی ارائه خواهد شد.
وی اضافه کرد: تاکسیرانانی که در این رشته دانشگاهی ادامه تحصیل خواهند داد، به دو زبان انگلیسی و عربی در حد ابتدایی آشنا خواهند شد تا بتوانند با زائران دیگر کشورها ارتباط برقرار کرده، در جابه‌جایی آنها خدمات بهتری ارائه کنند و ما نیز طرح تاکسی زائر را به شکل بهتری انجام دهیم.
مدیرعامل سازمان نظارت و مدیریت بر تاکسیرانی شهرداری قم با اشاره به شهریه این دانشگاه گفت: با توجه به صحبت‌های انجام شده، قرار است در ترم اول حداقل شهریه از تاکسیرانان دریافت شود و حتی یک مقدار تخفیف اختصاص یابد؛ اگر هم افرادی در دادن شهریه مشکل دارند، بخشی از آن را به صورت اقساطی پرداخت کنند.
عزتی عنوان کرد: تعداد زیادی از تاکسیرانان قم تحصیل کرده هستند و با توجه به اینکه قصد داریم طرح تاکسی زائر را راه‌اندازی کنیم، حضور در این دانشگاه برای آنها مفید خواهد بود و مورد استقبال این قشر قرار می‌گیرد.