33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان اتوبوسرانی

ادامه اختلاف نرخ کارت‌بلیت و نقدی اتوبوس‌ها در سال ۹۸

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم گفت: در سه سال اخیر قیمت پرداختی نقدی و کارت بلیت‌ها تفاوت فاحشی داشته که در سال آینده نیز این کار انجام می‌شود.

به گزارش شهر نیوز، حسین مومنی‌موحد در حاشیه نمایشگاه «شکوه چهل ساله» که در مصلی قدس برگزار می‌شود، عنوان کرد: کارت بلیت همزمان با آغاز به کار سامانه کنترل هوشمند سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از سال ۹۰ راه‌اندازی شد تا عبور و مرور شهروندان تسهیل شود.
وی با بیان اینکه ۱۰۰ درصد اتوبوس‌های شهری قم را کنترل می‌کنیم، اظهار کرد: تمام اتوبوس‌های مسافربری درون شهری قم که در مسیر چرخش دارند، از طریق سامانه هوشمند سازمان، کنترل می‌شوند و اگر تخلفی داشته باشند، از طریق سیستم پیامکی به آنها اطلاع رسانی خواهد شد و ما نیز پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم.
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم به نرخ تعیین شده برای کارت بلیت‌ها اشاره کرد و افزود: حدود سه سال است از طریق شورای اسلامی شهر پیگیری‌های لازم را انجام دادیم تا اختلافات فاحشی بین قیمت کرایه کارت بلیت و نقدی وجود داشته باشد تا همشهریان به سمت کارت بلیت گرایش پیدا کنند و پول نقد از سیستم خارج شود.
مومنی‌موحد یادآور شد: در سه سال اخیر فاصله قیمت کارت بلیت و نقدی ۲۶۰ تومان بوده و سعی داریم در سال آینده نیز این اختلاف قیمت باقی بماند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ درصد شهروندان از کارت بلیت و ۲۰ درصد به روش پرداخت نقدی از اتوبوس‌ها استفاده می‌کنند که سعی داریم در یکی، دو سال آینده این ۲۰ درصد را نیز حذف کنیم و پرداخت نقدی نداشته باشیم.
مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم عنوان کرد: به شورای اسلامی شهر و فرمانداری قم پیشنهاد دادیم که اختلاف قیمت کارت بلیت و پرداخت نقدی همچنان ثابت بماند تا همشهریان گرایش بیشتری به این روش پیدا کنند.