35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 4

اجرای بیش از ۵۰ هزار متر مربع پیاده رو سازی در سطح منطقه ۴

شهردار منطقه ۴ قم از زیرسازی و اجرای پیاده رو سازی در سطح شوارع منطقه ۴ به مساحت ۵۰ هزار متر مربع با اعتباری بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال خبر داد.

مهندس مهدی اصفهانیان مقدم شهردار منطقه ۴ افزود: در راستای خدمت رسانی به شهروندان با رویکرد ایمن سازی و مناسب سازی و زیباسازی معابر پیاده رو جهت رفاه و عبور و مرور شهروندان در سالهای۹۶و۹۷ بیش از۵۰هزار مترمربع از معابر پیاده رو سطح منطقه بازسازی و اجرا شد. این اقدامات در سطح معابر مورد نیاز از جمله بلوار امین به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع،بلوارشهید صدوقی ۸۰۰۰ متر مربع ،بلوار بوعلی ۶۵۰۰ متر مربع ، بلوار گلستانه ۱۰۰۰ متر مربع و بلوار جمهوری۱۰۰۰۰ متر مربع بصورت موزائیک فرش و سنگ فرش و همچنین بلوار فردوسی به مساحت ۲۰۰۰۰ متر مربع زیرسازی و آسفالت شد.

وی برنامه ریزی در راستای افزایش ضریب ایمنی در سطح معابر جهت رفاه حال شهروندان و عابرین و زیباسازی معابر را از اهداف این طرح اشاره کرد و افزود: همزمان با اجرای این پروژه ها باغچه سازی و لوله گذاری جهت آبیاری مکانیزه فضای سبز با رویکرد بهینه سازی کاهش مصرف آب به مساحت ۷۱۰۰ متر مربع و کاشت ۱۰۷۰۰ اصله درخت در حاشیه معابر به جهت افزایش سرانه فضای سبز و زیبا سازی معابر و حاشیه ها صورت پذیرفته است.

مهندس مهدی اصفهانیان مقدم ضمن تقدیر و تشکر و قدردانی ازصبر و شکیبایی شهروندان بخصوص کسبه محترم در خصوص همکاری و همراهی با مجموعه شهرداری منطقه در طول زمان اجرای پروژه ها برای تحقق این مهم اشاره کرد و عنوان کرد با جذب و تامین اعتبارلازم در سال ۹۸ فرآیند بهسازی سطح معابر مورد نیاز منطقه با در نظر گرفتن اولویت ها انجام خواهد شد.