31.4 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

ابراز نگرانی رئیس شورای اسلامی شهر قم از گسترش نماهای رومی

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: اتفاق تلخی با گسترش نماهای رومی افتاده که باید با همکاری مدیریت شهری، مردم و مهندسین برطرف شود.

به گزارش شهر نیوز، عبدالله جلالی درباره وضعیت نما و منظر شهری در قم اظهار کرد: در این بحث تقریبا وضعیت رو به رشد و قابل توجهی در قم شاهد هستیم ولی بخاطر گسترش نماهای رومی نگرانی‌هایی داریم که باید این معضل برطرف شود.
وی ادامه داد: استفاده از نماهای رومی به مدیریت شهری و بخش دیگر به خود شهروندان و همچنین کارشناسان و مهندسین مرتبط می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر قم تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهند تا اتفاق تلخی که با گسترش نماهای رومی در قم رخ داده و بعضا نیز شاهد آن هستیم، برطرف شود.
جلالی با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری، شورا و شهرداری نسبت به ایجاد فضاهای رومی نگران هستند، گفت: بارها مصاحبه و خواهش کردیم، از مهندسین، کارشناسان و ناظرین تقاضا داشتیم و حتی به دنبال سیاست‌گذاری‌هایی بودیم تا به آنهایی که نمای روی ایجاد می‌کنند، پایان کار ندهیم.
وی اظهار کرد: نمی‌خواهیم با اینگونه تهدیدها با شهروندان برخورد کنیم ولی دوست داریم مردم با فرهنگ غنی اسلامی، بیشتر متوجه این موضوع شوند که از بیگانگان تقلید نکنند.
رئیس شورای اسلامی شهر قم یادآور شد: امروز شاید نماهای رومی در خود کشورهایی که ابداع کننده آن بودند، به این شکل رواج ندارند و زیبنده شهر مقدس قم و ایران اسلامی نیست که نماهای رومی را در خود داشته باشند.