30.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

افزودن بیش از ۷ هکتار به وسعت فضای سبز منطقه ۲

شهردار منطقه دو قم از افزودن بیش از ۷ هکتار به وسعت فضای سبز این منطقه در یکسال اخیر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، رضا رحیمی در حاشیه بازدید از نمایشگاه «شکوه چهل‌ساله در قم» ویژه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در غرفه شهرداری قم، با بیان اینکه منطقه دو هزار و ۳۰۰ هکتار وسعت دارد اظهار کرد: بیش از ۲۲۰ هزار نفر در این منطقه ساکن هستند و حدود ۲۰۰ نفر نیروهای شهرداری و ۲۰۰ نفر نیروهای شرکتی در حال خدمت‌رسانی به مردم این منطقه هستند.
وی یکی از اقدامات ویژه این منطقه را اجرای پروژه‌های عمرانی و خدماتی عنوان و تصریح کرد: منطقه دو با توجه به ساختار ویژه‌ای که دارد نیازمند خدماتی است که در همین راستا با نگاه خاص شهردار قم توانستیم بودجه منطقه را از حدود ۲۵ میلیارد تومان در سال ۹۴ به حدود ۷۰ میلیارد تومان افزایش دهیم که حدود سه برابر شده است.
 شهردار منطقه دو قم بهسازی روکش معابر منطقه دو را یکی از پروژه‌های ویژه این منطقه دانست و گفت: در این سال‌ها اکثر معابر منطقه روکش آسفالت شده است و این پروژه رضایتمندی عمومی مردم را به دنبال داشته است.
وی با اشاره به پروژه‌های ایمن‌سازی در منطقه دو خاطرنشان کرد: نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی، کاربری شهری کارهای خوبی انجام شد.
رحیمی با تاکید بر اینکه حدود ۲۰ کیلومتر جدول‌گذاری برای جمع‌اوری آبهای سطحی در منطقه صورت گرفته است خاطرنشان کرد: در این مدت در یک مرحله ۵٫۶ هکتار و در مرحله دوم حدود ۴ هکتار به سطح فضای سبز منطقه اضافه کردیم و در کنار آن ۱۴٫۵ کیلومتر بحث کاشت نهال را در منطقه دو انجام دادیم.