33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان فرهنگی

همزمان با دهه فجر ۶۰ گروه سرود در سطح شهر قم به اجرا می‌پردازند

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم از اجرای ۶۰ گروه سرود در ایام دهه فجر در اماکن عمومی، مساجد، و محلات شهر قم خبر داد.

ابوالقاسم مقیمی از اجرای ۶۰ گروه سرود در ایام دهه مبارک فجر خبر داد و اظهار داشت: برای اولین بار در اماکن عمومی، سالن‌ها، مساجد و مراکز پرجمعیت سطح شهر قم، گروه‌های سرود دانش‌آموزی و مردمی به اجرا خواهند پرداخت.

وی افزود: ازجمله بخش‌های جشنواره بزرگ فرهنگی چله سرو که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به اجرا درآمده، جشنواره آوای سرو است که گروه‌های سرود مدارس و مساجد در دو قالب تولید محتوا و بازخوانی، با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مقیمی به ثبت‌نام گروه‌های دانش‌آموزی، کانون‌های مساجد و بسیج کلان‌شهر قم در کنار روستاها و بخش‌های استان قم اشاره کرد و اضافه کرد: در هفته سوم بهمن‌ماه، داوری اولیه و مسابقات گروه‌های سرود با حضور داوران استانی برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی، هنری، ورزشی شهرداری قم تصریح کرد: گروه‌های منتخب از میان تولیدات آزاد و یا بازتولید آثار فاخر و نوستالژی با موضوعات انقلابی، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، انتظار، کرامات رضوی و حضرت معصومه (س) انتخاب خواهند شد.