35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت آغاز دهه فجر انقلاب اسلامی

دکتر سقائیان‌نژاد شهردار قم با صدور پیامی فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی را گرامی داشت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سقائیان‌نژاد در پیامی فرارسیدن چهلمین دهه فجر انقلاب اسلامی و سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به کشور را گرامی داشت.
متن پیام شهردار قم به این شرح است:
ورود امام خمینی(ره) به کشور در ۱۲ بهمن ۵۷، سرآغازی پیروزمندانه برای جشن اقتدار، مردم‌سالاری و دین‌مداری و تشکیل حکومتی بر پایه مبانی الهی و اسلامی بود. امام راحل(ره) سال‌ها ارزش‌های اسلامی و الهی را به مردم عرضه‌ کرد تا ثمره تبیین ارزش‌هایی که بر پایه طلب حق و تحقق عدالت و ظلم‌ستیزی بود در بهمن ۵۷ به نتیجه برسد.
روزهای ورود حضرت امام(ره) به کشور تا ۲۲ بهمن‌ماه روزهایی طلایی و خاطره‌انگیز برای مردم ماست؛ روزهایی الهی که خون‌های شهدای حق و حقیقت را به ثمر رساند و مردم به خواست و طلیعه خود دست یافتند. نظامی استکباری، ذلیل در برابر بیگانه، ظالم و بی‌دین را از کشور بیرون راندند و حکومتی بر پایه خواست و رای خود تشکیل دادند.
امروز که ۴۰ سال از روزهای پر جوش و خروش ۵۷ می‌گذرد، گذری بر دوران پر فراز و نشیب انقلاب جز نقش مردم، خواست آنها و تلاش آنها برای شکوفایی و اقتدار و توطئه دشمنان برای مقابله با خواست آنها قابل مشاهده نیست.
اقتدار، صلابت، قدرت دفاعی، موشکی، توسعه صنعتی، مردم‌سالاری دینی، اقتدار علمی و ده‌ها و صدها دستاورد دیگر در حوزه‌های مختلف ثمره خواست مردم و ۴۰ سال بالندگی، ولایت‌مداری، عزت‌خواهی و حرکت الهی است. ملت ما در این ۴۰ سال با تکیه بر پشتوانه الهی خود، تبعیت از امام و رهبری و تلاش روزافزون بالنده‌تر از همیشه شدند.
خون‌های زیادی به پای این درخت تنومد انقلاب ریخته شده تا امروز جوانانی که روزهای اول انقلاب را درک نکرده‌اند، با عزت و شکوه، حرکت علمی، دفاعی، اقتصادی، نظامی، صنعتی و… را در کشور رقم بزنند و ایران اسلامی را به نظامی برتر و دشمن‌شکن تبدیل کنند تا جایی که الگویی برای تمام آزادی‌خواهان جهان باشد.
نظام اسلامی به اقتدار و صلابت امروز نمی‌رسید مگر با تکیه بر ارزش‌ها و مبانی الهی اسلامی، با تبعیت از منویات امام راحل عظیم الشان(ره) و مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله العالی) و با هوشیاری و مقاومت مردم همیشه در صحنه نظام اسلامی؛ و امروز در چهلمین جشن اقتدار و پیروزی ملت باید قدردان تمام داشته‌ها و دستاوردها بود و بازهم مفتخر به تکیه بر ارزش‌ها، ولایت مداری و مردم‌سالاری.
در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در دیدار ۱۹دیماه امسال با مردم قم نیز نکاتی قابل تامل و ارزشمند را برای عموم مردم بویژه مسئولین شهر و استان قم به عنوان خاستگاه انقلاب اسلامی در بر داشت که این منویات بدون شک راهگشا و راهنمایی خواهد بود برای خدمتگزاران و خادمین مردم بویژه در مجموعه بزرگ و خدمت رسان شهرداری قم تا گام هایی بزرگتر و اثرگذارتر را در مسیر رشد و تعالی این جهان شهر شیعی بردارند.
اینجانب ضمن گرامیداشت فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی، سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمندانه انقلاب اسلامی، عزت، افتخار، سلامت و شکوه برای ملت همیشه در صحنه، بیدار، مقتدر و ولایتمدار ایران اسلامی در سایه عنایات حضرت ولیعصر مهدی موعود(عج) و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری از خداوند متعال خواهانم.
دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد
شهردار قم