25.3 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

اخذ مصوبه اجرای طرح LEZ در محدوده طرح ترافیک از شورای ترافیک استان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار قم گفت: مصوبه اجرای طرح LEZ را در محدوده طرح ترافیک از شورای ترافیک گرفته‌ایم و منتظریم تا دوربین‌ها و سرورهای هوشمند به طور کامل راه‌اندازی شود تا به صورت هوشمند کلیه ترددهای هسته مرکزی شهر کنترل شده و خودروهایی که معاینه فنی نداشته باشند جریمه شوند.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به نصب سامانه‌های ثبت تخلف در شهر گفت: مصوبه اجرای طرح LEZ را در محدوده طرح ترافیک از شورای ترافیک گرفته‌ایم و منتظریم تا دوربین‌ها و سرورهای هوشمند به طور کامل راه‌اندازی شود تا به صورت هوشمند کلیه ترددهای هسته مرکزی شهر کنترل شده و خودروهایی که معاینه فنی نداشته باشند جریمه شوند.

معاون شهردار قم با اشاره به نصب ۱۶۰ دوربین ثبت تخلف در شهر بیان کرد: دوربین‌ها و دکل‌ها عمدتا نصب شده و مشکلاتی در حوزه ارزی برای تجهیزات داشتیم که به زودی مشکل حل خواهد شد و اگر این امکان تکمیل شود می‌توانیم طرح را به کل شهر تسری دهیم.

وی گفت: باید به سمت رده‌بندی معاینه فنی‌ها در شهر برویم و اگر بدانیم کدام معابر آلایندگی کدام معابر بیشتر است می‌توانیم محدودیتی ایجاد کنیم که کسانی که رتبه برتر معاینه فنی دارند بتوانند در آنها تردد داشته باشند.