31.9 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

اتمام طرح مطالعاتی شناسایی گونه‌های گیاهی مناسب اقلیم شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: طرح مطالعاتی شناسایی گونه‌های گیاهی مناسب اقلیم شهر قم تا پایان سال آینده به اتمام می رسد.

به گزارش شهرنیوز،‌ پیام جوادیان با بیان اینکه طرح جامع آب فضای سبز شهر قم به اتمام رسیده و با تصویب در دفتر شهری و وزارت کشور اعتبار خوبی به آن اختصاص خواهد یافت، اظهار کرد:‌ همچنین در حوزه مطالعات فضای سبز و آبرسانی به تاسیسات اقدامات دیگری نیز انجام شده تا بتوان پروژه ها را با پشتوانه علمی پیش برد.

وی به انجام مطالعات طرح جامع مناسب‌سازی پساب اشاره کرد و افزود:‌ شناسایی گونه‌های گیاهی مناسب اقلیم شهر قم نیز در حال انجام است که تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه مطالعات طرح جامع کمربند سبز شهر قم در مرحله انتخاب مشاور است، افزود:‌ سه طرح مطالعاتی نیز برای سال آینده پیش‌بینی شده که شامل مطالعات امکان‌سنجی استحصال و ذخیره روان آب‌های حاصل از بارندگی،‌ مطالعات روش‌های استفاده بهینه از مواد جاذب‌ رطوبت و نانو برای کاهش مصرف آب فضای سبز و مطالعات و شناسایی گونه‌های گیاهی پوششی جایگزین چمن در شهر قم است.