29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان میادین

با راه اندازی بازارچه زائر ۲۶۰ دستفروش در پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر ساماندهی شدند

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از ساماندهی ۲۶۰ دست فروش پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر خبر داد.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از ساماندهی ۲۶۰ دستفروش پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا مظفری با تاکید بر عزم ویژه مدیریت شهری بر تامین نظم و انضباط شهری و جمع‌آوری متکدیان و دست‌فروشان در سطح شهر اظهار کرد: شهرداری رویکردی جدی در سال‌های اخیر در ساماندهی اطراف حرم مطهر حضرت معصومه(س) و جمع‌آوری دست‌فروشان این محدوده داشته است.

مدیر عامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم
وی با اشاره به امرار معاش برخی افراد از محل دست‌فروشی تصریح کرد: با توجه به اینکه بخشی از این دست‌فروشان به دلیل مشکلات مالی و تامین مخارج زندگی این کار را انجام می‌دهند، ساماندهی آنها در دستور کار قرار گرفت تا بتوانیم هم شرایط منظمی در شهر برقرار کرده و هم بستر فعالیت و امرار معاش آنها را فراهم کنیم.
مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم از ساماندهی ۲۶۰ دست فروش پارکینگ ضلع شرقی حرم مطهر خبر داد و افزود: در این راستا انعقاد قرارداد و برپایی نمایشگاه و بازارچه زائر برای عرضه سوغات و صنایع دستی در دستور کار سازمان قرار گرفت.
وی اذعان کرد: پیش از راه‌اندازی این بازارچه این دست‌فروشان در پارکینگ شرقی فعالیت می‌کردند که منظر مناسبی نداشت اما در حال حاضر با راه‌اندازی بازارچه شرایط خوبی برای استفاده مردم و فعالیت آنها فراهم شده است.