20.7 C
شهر مقدس قم
۲۳ مهر ۱۳۹۸
ورود / عضویت
اخبار سازمان قطار شهری

بخشی از تجهیزات مترو قم از شرکت‌های داخلی تامین می‌شود

معاون فنی و عمرانی شهردار قم گفت: تا جایی که امکان دارد سعی داریم برای تامین تجهیزات مترو از منابع داخلی استفاده کنیم و هستند شرکت‌هایی که بتوانند بخشی از امکانات را با استفاده از تجربیات خارجی تولید کنند.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا قاری قرآن با بیان اینکه فاز نخست مترو قم ۶ ایستگاه دارد که حدود ۵٫۲ کیلومتر طول با احتساب دپو دارد، اظهار کرد: این بخش خط اول مترو از ایستگاه قلعه کامکار تا میدان مطهری پیش‌بینی شده است و کارگاه‌های ساختمانی ایستگاه‌های آن فعال است.

وی با تاکید بر اینکه بخش ساختمانی طبق زمان‌بندی پیش‌ می‌رود، تصریح کرد: در این بخش پیشرفت فیزیکی حدود ۶۵ درصد است که بخشی از ایستگاه‌ها بیشتر و بخشی پیشرفت کمتری دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم

معاون شهردار قم با اشاره به اینکه مشکل اصلی مترو تامین تجهیزات و متروسیستم است، افزود: تجهیزات عمدتا به شرکت‌های خارجی وابسته هستند؛ شرکت‌های اروپایی در بخش متروسیستم اولویت بودند اما با اتفاقاتی که امسال رخ داد کلا ارتباط با شرکت‌های مربوطه قطع شده و مجبور شدیم به دو سناریو دیگر برگردیم.

وی اذعان کرد: تا جایی که امکان دارد سعی داریم از منابع داخلی استفاده کنیم و هستند شرکت‌هایی که بتوانند بخشی از امکانات را با استفاده از تجربیات خارجی تولید کنند؛ بخشی از این تجهیزات نیز که امکان تولید داخلی ندارد و مجبور به مراجعه به شرکت‌های خارجی هستیم به شرکت‌هایی مراجعه خواهیم کرد که امکان کار با آنها است.