31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

مدیرکل جدید ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم معارفه شد

آیین معارفه مدیرکل جدید ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم با حضور شهردار برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، آیین معرفی مهدی کلانترزاده به عنوان مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری و تکریم حسین ایرانمنش سرپرست و حمیدرضا عابدی خرسند مدیرکل سابق این اداره کل با حضور دکتر سقائیان‌نژاد شهردار، معاونین، شهرداران مناطق، مدیران سازمان‌ها و مدیران کل شهرداری در سالن جلسات دفتر شهردار برگزار شد.

حمیدرضا عابدی خرسند از مردادماه سال ۱۳۹۵ از سوی شهردار قم به عنوان مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری منصوب شد و حسین ایرانمنش نیز مهرماه امسال پس از وی به عنوان سرپرست این اداره کل انتخاب شد.

مهدی کلانترزاده مدیرکل جدید اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم پیش از این به عنوان رئیس اداره اطلاع‌رسانی و تشریفات در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها فعالیت می‌کرده است.

معارفه مدیر کل ارتباطات شهرداری قم
معارفه مدیر کل ارتباطات شهرداری قم

در حکم شهردار قم خطاب به کلانترزاده اهتمام در اطلاع‌رسانی صحیح،‌ مستمر و به موقع از خدمات،‌ فعالیت‌های حوزه‌های مختلف شهرداری،‌ از طریق برقراری ارتباط موثر و دوسویه با رسانه‌های عمومی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های رسانه‌های فضای مجازی،‌ پاسخگویی سریع به ابهام‌ها،‌ مدیریت و نظارت مستمر بر پایگاه‌های اطلاع‌رسانی الکترونیک،‌ انتشارات و نشریات بخش های مختلف،‌ انجام اقدامات مرتبط جهت تعظیم شعائر و مناسبت‌های ملی مذهبی،‌ پیگیری ارتباط مدیران با شهروندان در مسیر افزایش سرمایه اجتماعی شهرداری و توسعه دیپلماسی شهری و ایجاد تعاملات سازنده با شهرداری های شهرهای اسلامی و فرهنگی،‌ ضمن هماهنگی و هم‌سویی با سایر حوزه های شهرداری در چهارچوب سند چشم‌انداز قم ۱۴۱۴ و برنامه راهبردی قم ۱۴۰۰ جزو چهارچوب های فعالیت آینده این اداره کل و موارد مورد انتظار ذکر شده است.

حمیدرضا عابدی خرسند در این جلسه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در دوره مسوولیت وی در اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم، از مشارکت و همکاری بخش‌های مختلف شهرداری با این اداره کل تقدیر کرد.

1397-11-01-03
۱۳۹۷-۱۱-۰۱-۰۳

حسین ایرانمنش نیز از اعتماد شهردار قم در دوره مسئولیت در جایگاه سرپرستی این اداره کل را به عنوان فرصتی ارزنده برای خدمت به مردم تقدیر کرد.

مهدی کلانترزاده مدیرکل جدید ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم هم با تأکید بر اینکه روابط عمومی باید زبان صادق و حرفه‌ای برای انعکاس خدمات و فعالیت‌های مدیریت شهری باشد تصریح کرد: وقتی شهرداری در شهر کار انجام ندهد کار روابط عمومی بسیار آسان خواهد بود اما در حال حاضر با حضور دکتر سقائیان‌نژاد در صدر جایگاه مدیریت شهری، تیمی فعال و پرتلاش در شهرداری کار می‌کند و این شرایط اقدامات رسانه‌ای گسترده ای می طلبد.

مدیر کل ارتباطات شهرداری قم
مدیر کل ارتباطات شهرداری قم

دکتر سقائیان‌نژاد هم در این جلسه انسجام و یکپارچگی در کار شهرداری را بسیار مهم دانست و اذعان کرد: یکی از وظایف اصلی روابط عمومی شهرداری همین برقراری انسجام و هماهنگی در شهرداری و اطلاع‌رسانی بیرونی است.

وی افزود: روابط عمومی سازمان‌ها و مناطق شهرداری باید با روابط عمومی مرکز هماهنگ بوده و به گونه‌ای عمل نشود که مردم از فعالیت‌ها احساس ناهماهنگی و دودستگی در شهرداری داشته باشند؛ چراکه این روند کار شهرداری را با مشکل مواجه کرده و نامبارک است.

شهردار قم حراست از کیان شهرداری و تغذیه واحدهای مختلف آن را جزو دیگر وظایف روابط عمومی دانست و افزود: در دوره‌های قبل مدیریتی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شاهد نوآوری‌ها و اقدامات گسترده‌ای بودیم و امیدواریم مدیر جدید با نگاه اسلامی که دارد بتواند برنامه‌های خوبی را در این مجموعه اجرایی کند.

در پایان این جلسه از تلاش های حمیدرضا عابدی خرسند و حسین ایرانمنش در دوره مسئولیت در اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم تقدیر شده و حکم مسئولیت مهدی کلانترزاده در این اداره کل توسط شهردار قم به وی تقدیم شد.

تکریم مدیر کل سابق ارتباطات و امور بین‌المللتکریم سرپرست سابق اداره کل ارتباطات و امور بین‌المللمعارفه مدیر کل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم