30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

شهردار قم مطرح کرد؛ لزوم فعالیت هماهنگ روابط عمومی‌های شهرداری در سطح شهر

شهردار قم گفت: روابط عمومی سازمان‌ها و مناطق شهرداری باید با روابط عمومی مرکز هماهنگ بوده و به گونه‌ای عمل نشود که مردم از فعالیت‌ها احساس ناهماهنگی و دودستگی در شهرداری داشته باشند چراکه این روند کار شهرداری را با مشکل مواجه کرده و نامبارک است.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سیدمرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری قم که با حضور معاونین، شهرداران مناطق، مدیران عامل سازمان‌های تابعه و مدیران کل شهرداری در سالن جلسات دفتر شهردار برگزار شد، با بیان اینکه در اسلام مسئولیت طعمه نیست بلکه توفیقی الهی است اظهار کرد: این جمله به معنای این است که تا زمانی که بر کار و حرکت ما رنگ خدایی غالب است توفیقات روزافزون خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه اگر بر کارهای ما رنگ خدایی جلوه‌گر شود خود را گم نمی‌کنیم و مسئولیت ضمن اینکه توفیق است دغدغه آفرین خواهد بود تصریح کرد: اما در نظامات لائیک اینطور نیست و مسئولیت یک طعمه و فرصتی برای سواری بر اسب بخت است.

شهردار قم با اشاره به روایتی از امیرالمومنین امام علی(ع) اظهار کرد: امروز هر کسی در گرو آنچه است که در گذشته کاشته پس باید همواره پیرو قرآن باشیم تا عاقبت بخیر شویم.

دکتر سقائیان‌نژاد در ادامه سخنان خود اذعان کرد: به دلیل اینکه انقلاب اداری در کشور اتفاق نیفتاده، بسیاری از فسادها و مشکلات به دلیل همین چهارچوب‌های قدیمی است که به قبل از انقلاب اسلامی باز می‌گردد.

معارفه مدیر کل ارتباطات شهرداری قم
معارفه مدیر کل ارتباطات شهرداری قم

وی با بیان اینکه از بیرون آوازه خوبی در خصوص شهرداری‌ها ترسیم نشده است، تصریح کرد: با این وجود اگر خدمات و فعالیت‌های شهرداری را با ارگان‌های دیگر مطابقت دهیم به دلیل اینکه مردم ناظر فعالیت‌های شهرداری‌ها هستند و هر روز با آن‌ها سر و کار دارند شرایط بهتری از نظر خدمت به مردم دارند.

شهردار قم با اشاره به حیطه وظایف شهرداری گفت: نظافت شهر، توسعه عمرانی، فعالیت‌های خدماتی و… جزو وظایف شهرداری بوده و به نوعی شهرداری از تولد تا مرگ با مردم ارتباط داشته و خدمات ارائه می‌کند و کارهای آن یک روز هم تعطیلی ندارد.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر حیطه اختیارات و وظایف شهرداری‌ها توسعه یافته و خدمات فرهنگی، زیرساختی و… نیز به آن‌ها واگذار شده است افزود: افزودن این کارها در عین اینکه نهادهای تخصصی نیز حول آنها فعالیت می‌کنند پیچیدگی‌هایی دارد که کار شهرداری را سخت‌تر کرده است.

دکتر سقائیان‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود انسجام و یکپارچگی در کار شهرداری را بسیار مهم دانست و اذعان کرد: یکی از وظایف اصلی روابط عمومی شهرداری همین برقراری انسجام و هماهنگی در شهرداری و اطلاع‌رسانی بیرونی است.

وی افزود: روابط عمومی سازمان‌ها و مناطق شهرداری باید با روابط عمومی مرکز هماهنگ بوده و به گونه‌ای عمل نشود که مردم از فعالیت‌ها احساس ناهماهنگی و دودستگی در شهرداری داشته باشند؛ چرا که این روند کار شهرداری را با مشکل مواجه کرده و نامبارک است.

شهردار قم حراست از کیان شهرداری و تغذیه واحدهای مختلف آن را جزو دیگر وظایف روابط عمومی دانست و افزود: در دوره‌های قبل مدیریتی اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شاهد نوآوری‌ها و اقدامات گسترده‌ای بودیم و امیدواریم مدیر جدید با نگاه اسلامی که دارد بتواند برنامه‌های خوبی را در این مجموعه اجرایی کند.

معارفه مدیر کل ارتباطات شهرداری قم
معارفه مدیر کل ارتباطات شهرداری قم