37.9 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

خریداری ۷۰ میلیارد ریال لوله و تاسیسات آبرسانی فضای سبز

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم از خریداری ۷۰ میلیارد ریال لوله و تاسیسات آبرسانی فضای سبز برای پروژه های شهری خبر داد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم از خریداری ۷۰ میلیارد ریال لوله و تاسیسات آبرسانی فضای سبز برای پروژه های شهری خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، ‌پیام جوادیان با اشاره به افزایش چشم‌گیر قیمت تاسیسات و لوله گفت: به همین خاطر بسیاری از پیمان‌های شهرداری در زمینه تامین تاسیسات و لوله‌گذاری به مشکل بر خورد و بعضا لغو شد.

وی با تاکید بر اینکه از سال ۹۶ تاکنون قیمت پلی‌اتیلن به بیش از ۴ برابر رسیده است، افزود: با پیگیری مدیران شهرداری ۲۰ میلیارد تومان از محل اوراق به فضای سبز اختصاص یافت که از این مقدار ۱۵ میلیارد تومان برای خرید لوله و اتصالات سنگین آبرسانی مطابق با طرح جامع فضای سبز شهر قم شد که در مرحله اول ۷۰ میلیارد ریال از آن خریداری شده و در مرحله تخلیه است و با توجه به پروژه‌هایی که وجود دارد به نسبت بین مناطق توزیع خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم اذعان کرد:‌ما اگر با یک میلیارد تومان می‌توانستیم در حوزه تامین تاسیسات و لوله‌گذاری فضای سبز کار کنیم همان یک میلیارد امروز به اندازه ۲۵۰ میلیون تومان سال ۹۶ ارزش دارد چراکه قیمت‌ها بیش از ۴ برابر شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از شهرداری‌های کلان‌شهرها با مشکل جدی مواجه شدند اما با این تزریق اعتبار قفل بسیاری از کارها باز شده است، گفت: مرحله دوم خرید لوله و اتصالات نیز به مبلغ ۷۵ میلیارد ریال در مرحله مناقصه و انتخاب فروشنده است.