4.6 C
شهر مقدس قم
۱ بهمن ۱۳۹۸
ورود / عضویت
Fa | En | Ar
اخبار شهردار

لایحه بودجه ۳۵ هزار میلیارد ریالی سال ۹۸ شهرداری قم به شورا تقدیم شد

شهردار قم گفت: برای بودجه سال ۹۸، ۳۵ هزار میلیارد ریال پیش‌بینی‌شده که ۸۰ درصد آن در بخش عمرانی و ۲۰ درصد نیز در بخش جاری هزینه می‌شود.

دکتر سید مرتضی سقائیان نژاد صبح امروز در هفتاد و هشتمین جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم که در سالن جلسات ساختمان شهید باکری برگزار شد، اظهار داشت: تلاش می‌شود در سال ۹۸، پروژه‌های نیمه‌کاره شهرداری تکمیل شود.

در تدوین بودجه سال ۹۸ شهرداری قم با توجه به اینکه در سومین بودجه از برنامه راهبردی قم قرار دارد سعی شده تا از خروجی و بازخوردهای سیستم‌های خروجی و استراتژیک برای تنظیم کردن حرکت سازمان برای اهداف مشخص‌شده برای برنامه قم ۱۴۰۰ استفاده شود.

وی افزود: بودجه شهرداری قم در طرح‌هایی در ذیل برنامه‌های ۱۱۸ گانه، راهبردهای ۳۸ گانه و اهداف ۱۱ گانه و  در ۵۱ ردیف مختلف تقدیم و تخصیص‌یافته است.

شهردار قم با اشاره به برخی از ویژگی‌های مهم بودجه سال ۹۸ شهرداری قم گفت: ۳۲۲ هزار و ۵۶۷ مترمربع توسعه معابر، ۹۰۰ هزار مترمربع انجام آسفالت، ۲۳۴ هزار و ۵۵۴ مترمربع احداث بوستان، ۳۸۷ هزار و ۷۶۶ مترمربع تملک معابر و ۲۰ هزار مترمربع تملک پارکینگ عمومی از اهداف مشخص بودجه سال ۹۸ شهرداری قم است.

سقائیان نژاد گفت: کل بودجه شهرداری در سال آینده ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال بوده که با احتساب بودجه سازمان‌های تابعه بیش از ۲ هزار و ۶۷۷ میلیارد ریال می‌شود، همچنین با در نظر گرفتن اوراق مشارکت و فاینانس بودجه شهرداری به بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به نسبت بودجه جاری و عمرانی شهرداری در سال ۹۸گفت: بودجه جاری شهرداری قم در سال آینده ۴۶۲ میلیارد و۱۵۶ میلیون تومان و بودجه عمرانی هزار و ۸۸۷ میلیارد و ۸۴۳ میلیون تومان بودجه عمرانی خواهد بود که نسبت به سال گذشته ۲۹ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

شهردار قم گفت: ادامه تملک فاز ۵ عمار یاسر، تکمیل بلوار کیوانفر، تکمیل میدان شهید امینی بیات، ادامه بلوار فردوسی، تکمیل بلوار خلیج‌فارس، نوسازی ناوگان حمل‌ و نقل عمومی، راه‌اندازی فاز اول باغ پرندگان،افتتاح فاز اول دریاچه مصنوعی، ادامه پروژه‌های شهر هوشمند و خرید و نصب پل‌های عابر مکانیزه از پروژه‌های شاخص شهرداری در سال ۹۸ است.

وی ادامه داد: ۸۰ درصد بودجه سال ۹۸ شهرداری عمرانی و ۲۰ درصد نیز در بخش جاری خواهد بود، بیش از ۸۴۰ ردیف بودجه برای سال آینده در بودجه شهرداری قم پیش‌بینی‌شده است.