31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
فنی و عمرانی

بخش دوم خط B مترو قم در شورای ترافیک نهایی نشده است

معاون فنی و عمرانی شهردار قم گفت: فعلا مسیر خط دوم مترو از پردیسان تا چهارراه بازار است و به طور قطع مشخص نیست که شورای عالی ترافیک کشور با ادامه مسیر تا فرهنگیان موافقت کند یا خیر؛ یکی از بحث‌های شورای ترافیک این بود که تعیین تکلیف منوریل انجام شود و سپس در مورد این بخش تصمیم‌گیری صورت گیرد.

به گزارش شهرنیوز، علیرضا قاری قرآن با اشاره به سناریوهای مختلفی که در خصوص خط دوم مترو قم مطرح است اظهار کرد: فعلا با توجه به شرایط مالی شهرداری و لزوم اتمام خط اول مترو، آغاز عملیات اجرایی خط دوم از اولویت خارج شده چرا که بیش از ۴ هزار میلیارد تومان باید برای این پروژه‌ هزینه شود و در شرایط فعلی تامین این میزان منابع مالی امکان پذیر نیست.

دکتر علیرضا قاری قرآن
دکتر علیرضا قاری قرآن
وی با اشاره به مسیر خط دوم مترو قم اذعان کرد: فعلا مسیر خط دوم مترو از پردیسان تا چهارراه بازار است و به طور قطع مشخص نیست که شورای عالی ترافیک کشور با ادامه مسیر تا فرهنگیان موافقت کند یا خیر؛ یکی از بحث‌های شورای ترافیک این بود که تعیین تکلیف منوریل انجام شود و سپس در مورد این بخش تصمیم‌گیری صورت گیرد.
معاون فنی و عمرانی شهردار قم ادامه داد: ایستگاه تبادلی منوریل و خط یک مترو میدان مطهری است اما توقف خط دوم مترو در چهارراه بازار صورت می‌گیرد به همین خاطر نمی‌توان عنوان کرد که منوریل تکمیل کننده خط دوم است.
وی گفت: اگر خط دو مترو امتداد پیدا نکند مسافران باید در ایستگاه بازار پیاده شده و از مدهای دیگر حمل و نقلی برای تردد به سمت فرهنگیان استفاده کنند.
قاری قرآن با بیان اینکه پیش‌بینی ما این است که امتداد خط دو تا شهرک فرهنگیان ادامه یابد هرچند منوریل هم داشته باشیم اظهار کرد: البته منوریل بحث‌های مفصلی دارد که نمی‌تواند تکمیل کننده مترو باشد؛ به نظر می‌رسد به جای خط سوم مترو، شورای ترافیک را قانع کنیم که خط دو را تکمیل کنیم.