36 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

پیشرفت ۸۰ درصدی احداث ساختمان بازیافت در ۳ منطقه شهر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از پیشرفت ۸۰ درصدی احداث ساختمان بازیافت در ۳ منطقه شهر خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، سیدعبدالله میر ابراهیمی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش میزان تفکیک زباله از مبدا در شهر قم اظهار کرد: در این راستا طی سال‌های اخیر ایستگاه‌های ثابت و سیار بازیافت در سطح شهر احداث شده تا مردم با مراجعه به آنها بتوانند زباله‌های تفکیک شده را تحویل داده و هدایایی تحویل بگیرند.
وی با بیان اینکه بخشی از پسماند خشک نیز با مراجعه خودروهای مخصوص به درب منازل جمع‌آوری می‌شود، اذعان کرد: در حال حاضر ۴۵ ایستگاه بازیافت در سطح شهر داریم که رویکرد سازمان به سمت احداث ساختمان‌های اختصاصی برای بازیافت است.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه برای هر منطقه احداث یک ایستگاه ثابت بازیافت پیش‌بینی شده است، افزود: در سه منطقه شهر احداث ساختمان بازیافت به طور میانگین پیشرفت ۸۰ درصدی دارد و با توجه به افزایش قیمت‌های تجهیزات و ساخت و ساز مشکلاتی داشتیم که در صورت تأمین اعتبار این سه ایستگاه بهره‌بردای می‌شود.
وی با بیان اینکه احداث ایستگاه منطقه چهار ۶۰ درصد پیشرفت داشته که روند تکمیلی آن در حال انجام است، اذعان کرد: در مناطق دو، سه و ۶ نیز مشکلات تملک برای احداث ایستگاه وجود دارد که پیگیری‌های لازم در حال انجام است.