31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

آمادگی شهرداری برای همکاری در حوزه‌های گردشگری و میراث فرهنگی

شهردار قم در دیدار با مدیرکل میراث فرهنگی استان از آمادگی شهرداری برای همکاری در حوزه‌های مختلف مرتبط با این اداره کل خبر داد.

به گزارش شهر نیوز، سید مرتضی سقاییان نژاد در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با ایشان با اعلام آمادگی همکاری در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قم گفت: میراث فرهنگی جزئی از هویت ماست.
وی بیان کرد: در دوره تهاجم فرهنگی که تمدن غرب به دنبال تحمیل همه ابعاد فرهنگ خود به جهانیان است، باید به دنبال حفظ تمدن ایرانی اسلامی خود باشیم و حفظ این میراث از مهمترین اقدامات است
شهردار قم افزود: قم یکی از شهرهای مهم ایران است که فی ذاته مقدس است و خدمت در این شهر یک افتخار است و باید خدمتی که در قم انجام می دهیم ماندگار باشد.
حمید یزدانی مدیرکل میراث فرهنگی نیز در این دیدار گفت: این دو نهاد با تعامل یکدیگر می توانند در بخش های مختلف مانند شرکت در رویدادها و نمایشگاه ملی و بین المللی، تسهیل روند سرمایه گذاری در ساخت و ساز واحدهای اقامتی، معرفی آثار تاریخی، کیوسک راهنمای زائران، راه اندازی بازارچه های صنایع دستی خدمات ارائه کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قم گفت: سرمایه گذاران تاسیسات گردشگری در این استان با مشکلات جدی در خصوص اخذ عوارض شهرداری مواجه هستند که با توجه به تجارب ارزنده شهردار قم، انتظار می رود که محدویت های پیش آمده برای مدیران صنعت گردشگری هرچه سریع تر بر طرف شود.
یزدانی با بیان اینکه راهنمایی زائران و مسافران از مهمترین دغدغه های شهر است گفت: سالانه حدود ۲۵ میلیون زائر وارد این استان می شوند که می توانیم با مدیریت اصولی به ماندگاری مسافرت و همچنین پویایی اقتصاد استان کمک کنیم.
وی خواستار راه اندازی بازارچه های صنایع دستی و هنرهای سنتی شد و گفت: بازار کهنه در مهمترین نقطه شهر و در مرکزیت آثار تاریخی استان قم می تواند بهترین مکان برای تولید صنایع دستی باشد از این رو این اداره کل با همکاری شهرداری آماده احیا و مرمت بازار کهنه است تا بتوانند برای توانمندسازی هنرمندان قدم بردارند.