30.4 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

ذخیره سازی پسماندهای جزء عمرانی و ساختمانی گامی در راستای اجرای قانون هوای پاک

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم از اجرای ماده ۲۰ قانون هوای پاک با مدیریت جمع آوری و ذخیره سازی پسماندهای جز عمرانی و ساختمانی توسط سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خبر داد .

به گزارش شهر نیوز، سید عبدالله میر ابراهیمی با اشاره به فرا رسیدن هفته هوای پاک اظهار کرد: هوا ، لازمه حیات است و نیاز به آن بیش از آب و غذاست و ارزشگذاری یک روز به این عنوان یادآور وظایف و مسئولیت ها در این زمینه است .
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اینکه حفاظت از محیط زیست نیازمند عزم ملی است، عنوان کرد: در این زمینه اگر مردم در کنار مسئولان قرار بگیرند شاهد توسعه پایدار شهری به معنای واقعی خواهیم بود .
میر ابراهیمی تصریح کرد: اگر شهروندان به نقش خود در تفکیک پسماند از مبدا به خوبی عمل کنند و به دفع اصولی زباله توجه داشته باشند، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه هوا و زمین پاک خواهیم بود .
وی همچنین به برنامه های روز هوای پاک اشاره کرد و گفت: به مناسبت این روز برنامه واحدی با مشارکت شهرداری قم و سازمان های تابعه با اداره کل محیط زیست استان در نظر گرفته شد و روز گذشته در سالن همایش های شهرداری برگزار شد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با اشاره به اجرای ماده ۲۰ قانون هوای پاک مبنی بر جرم شناخته شدن انباشت زباله و نخاله های ساختمانی در معابر ابراز کرد: در راستای اجرای این ماده قانونی، مدیریت جمع آوری و ذخیره سازی پسماندهای جزء عمرانی و ساختمانی توسط سازمان در دستور کار قرار دارد.

میر ابراهیمی با اشاره به افزایش تفکیک ۱۰ درصد پسماندهای خشک از مبدا تولید یادآور شد: افزایش تعداد غرفه های بازیافت سطح شهر به ۴۲ غرفه و همچنین ناوگان جمع آوری پسماندهای خشک به ۱۵۹ دستگاه ، گامی دیگر در راستای تشویق شهروندان به تفکیک پسماندهای خشک از مبدا است .
به گفته وی، حرکت به سمت دفن صفر با اقداماتی نظیر احداث کارخانه ۳۰۰ تنی تفکیک و پردازش و تولید کود کمپوست در دست اقدام است .