33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مرکز مدیریت بحران

تدوین ۱۹ وظیفه برای اقدام قبل از وقوع بحران در شهر قم

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم از تدوین ۱۹ وظیفه برای اقدام قبل از وقوع بحران در قالب برنامه عملیاتی مدیریت بحران شهر قم خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علی‌اکبر رحیمی در نشست مدیران بحران شهرداری‌های شهرهای معین قم، با اشاره به نقش شهرداری‌ها در حوزه مدیریت بحران، اقدامات صورت‌گرفته برای تدوین برنامه عملیاتی مدیریت بحران در شهر را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: در برنامه عملیاتی قرار است به چهار سوال چه کسی، چه زمانی، چگونه و چه کاری را انجام دهد پاسخ دهیم که اگر اینگونه باشد می‌توانیم در بحران به بهترین‌ شکل عمل کنیم.

رحیمی با تاکید بر اینکه حدود ۱۹ وظیفه برای قبل از حادثه در برنامه عملیاتی مدیریت بحران تدوین شده است، گفت: ۱۲ وظیفه نیز برای حین حادثه و هشت وظیفه برای بعد از حادثه مشخص شده و این نشان می‌دهد که باید اولویت کارها و آمادگی باید قبل از حادثه باشد.

وی با اشاره به انجام مطالعات لرزه خیزی شهر قم افزود: در این مطالعات گسل‌های اصلی شهر قم مشخص شده و میزان ظرفیت لرزه خیزی آنها نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم با اشاره به شرح وظایف کارگروه پدافند غیرعامل تصریح کرد: به طور کلی بخش زیادی از وظایف مشخص نیست که در مواقع بحران بر عهده چه ارگانی است و به دنبال این هستیم تا وظایف به طور کامل مشخص شده و ارگان تخصصی آن مد نظر قرار گیرد.