33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ترافیک

یک مرکز جدید معاینه فنی خودرو در قم راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم گفت: درخواستی که سازمان حمل و نقل و ترافیک از استان داشته افزودن سه مرکز جدید معاینه فنی بوده که تنها با یک مورد آن موافقت شده است.

به گزارش شهرنیوز، علی نیک با بیان اینکه قم نیازمند افزایش مراکز معاینه فنی خودرو است، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر پیگیری‌های فراوانی داشتیم که بتوانیم تعداد مراکز معاینه فنی شهر را افزایش دهیم.
نیک اذعان کرد: درخواستی که سازمان حمل و نقل و ترافیک از استان داشته است، افزودن سه مرکز جدید معاینه فنی بوده که تنها با یک مورد آن موافقت شده است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر سه مرکز معاینه فنی در شهر قم فعال است، تصریح کرد: مراکز معاینه فنی شهر شامل مرکز جاده کاشان، جاده قدیم قم تهران و جاده اراک است و نیت ما این است که مرکز جدید را در جاده جعفریه راه‌اندازی کنیم تا بتوانیم محدوده مناطق دو و ۶ را تحت پوشش قرار دهد.
مدیرعامل سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به ارائه آموزش‌های فرهنگ ترافیک در مدارس تصریح کرد: با حضور در مدارس کتابچه‌هایی منتشر شده که به دانش‌آموزان ارائه می‌شود و در طرح محله سلامت نیز در غرفه‌ای آموزش‌های ترافیکی به مردم ارائه می‌شود.
وی به طرح هوشمندسازی تقاطع‌های شهر اشاره کرد و افزود: سعی داریم تقاطع‌های شهر را با رویکرد تقویت فرهنگ ترافیک تقویت کنیم.