35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

شهرداری قم در زمینه مباحث زیست‌محیطی خوب عمل کرده‌ است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با بیان اینکه خوشبختانه شهرداری قم در زمینه مباحث زیست‌محیطی خوب عمل کرده‌ است گفت: قم کلان‌شهری است که همچون کلان‌شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و... با مباحث آلودگی هوا درگیر نیست اما در معرض خطر قرار دارد

به گزارش شهرنیوز، سیدرضا موسوی با بیان اینکه یک خلا در حوزه محیط زیست و مدیریت شهری احساس می‌شود، اظهار کرد: در ابتدای کار پایه تاسیس سازمان محیط زیست بحث شکار و زیست بوده و بعد از انقلاب بنا به ضرورت بحث زیست انسانی و آلودگی و… نیز به وظایف آن اضافه شده و به نوعی وزن این بخش از حالت اول نیز بیشتر بوده است.
وی با تاکید بر اینکه در سال های اخیر بحث مدیریت شهری و حفاظت از محیط زیست مغفول مانده است، افزود: در قانون هوای پاک ظرفیت‌های خوبی در زمینه مدیریت شهری و حفاظت محیط زیست پیش‌بینی شده است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به ضرورت همکاری تنگاتنگ مسوولان شهرداری، محیط زیست، راه و شهرسازی و… خاطرنشان کرد: نتایج عدم توجه به مسائل زیست محیطی در بسیاری از شهرها قابل مشاهده است که باید از تسری آن به شهرهای دیگر جلوگیری شود.
وی لزوم شکل‌گیری اراده جدی در استان برای توجه بیشتر به مباحث زیست محیطی را مورد تاکید قرار داد و افزود: بحث‌های زیست‌محیطی در سطح مدیریت شهری و مدیریت کلان باید جزو اولویت‌ها باشد.
موسوی با بیان اینکه خوشبختانه شهرداری قم در زمینه مباحث زیست‌محیطی خوب عمل کرده‌ است، اذعان کرد: قم کلان‌شهری است که همچون کلان‌شهرهای تهران، تبریز، اصفهان و… با مباحث آلودگی هوا درگیر نیست اما در معرض خطر قرار دارد؛ با این وجود در موضوع گرد و غبار درگیر شدیم که در سال‌های قبل این مشکل به منشاهای خارجی برمی‌گشت اما مطالعات اخیر نشان می‌دهد که منشا فعلی گرد و غبار از همین حدود ۲۰ کیلومتری شهر است.
وی با تاکید بر اینکه باید امروز به موضوع پیشگیری از آلودگی هوای شهر نگاه جدی داشت، خاطرنشان کرد: باید هم‌گرایی برای مردم و مسوولان شهر در حوزه محیط زیست داشته باشیم تا به جایگاه مطلوب این بخش دست پیدا کنیم.