31.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

فاز اول بوستان کوثر تا پایان سال به بهره برداری می رسد

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: فاز اول بوستان کوثر تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان به آخرین وضعیت احداث پارک کوهستانی هزار هکتاری جنوب شهر قم اشاره کرد و با بیان اینکه ایده این پروژه در انتهای سال ۹۶ با موافقت شهردار تدوین و اعتباراتی به آن اختصاص داده شد، اظهار کرد: با انتخاب مدیر پروژه، شرایط خوبی در آن برقرار شده که به یکی از پروژه‌های شاخص شهر و کشور تبدیل خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه از بوستان کوثر آغاز شده و تا بعد از بوستان ظهور ادامه می‌یابد و بیش از هزار و ۳۰۰ هکتار مساحت دارد، تصریح کرد: بخشی از این بوستان باغ پرندگان است که با اعتبار ۴۰ میلیارد ریال پیشرفت فیزیکی خوبی داشته و پیمان دوم آن نیز در مرحله انعقاد است؛ خاکریزی و لوله‌کشی و درختکاری در حال انجام است.

جوادیان افزود:‌ همچنین توسعه و تکمیل بوستان کوثر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال نیز در حال انجام است و تلاش داریم تا پایان سال فاز اول آن را به بهره‌برداری برسانیم؛ فضای سبز، خاکریزی و لوله‌کشی در حال انجام است و برای تامین روشنایی آن نیز اقدام خواهد شد.

وی با بیان اینکه بوستان خضر با اعتبار ۵۰ میلیارد ریال به عنوان بزرگترین بوستان مجموعه با سرعت خوبی در حال احداث است، خاطرنشان کرد:‌معابر بوستان توسط پیمانکار در حال اجرا است؛ با توجه به توپوگرافی زمین این بوستان یکی از شاخص‌ترین بوستان‌های قم و کشور خواهد شد.