33.3 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
حمل و نقل وترافیک

اهداء جوایز به شرکت کنندکان برگزیده پروژه آمارگیری مطالعات طرح جامع حمل و نقل شهر قم

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از اهداء جوایز به قید قرعه به شرکت کنندکان در پروژه آمارگیری مطالعات طرح جامع حمل و نقل شهر قم خبر داد.

دکتر عباس ذاکریان با اعلام این خبر گفت: اینک که شهر قم در پرتوی برکات کریمه اهل بیت سلام ا… علیها، در مسیر تعالی گام بر می دارد، شهرداری بر آن شد تا با مشارکت شهروندان، برنامه ریزی گسترده تری را برای ارتقاء آرامش و آسایش مجاوران و زائران حرم اهل بیت علیهم السلام انجام دهد.

وی با بیان اینکه افزایش عدالت اجتماعی و دستیابی برابر به فرصت ها از طریق توسعه حمل و نقل همگانی و سرمایه گذاری بهینه منابع مالی در پروژه های زیرساختی نیازمند برنامه ریزی گسترده و همه جانبه ای است تا از اتلاف ساعت ها وقت گران بهای شهروندان در کلاف سردرگم ترافیک پیشگیری کند،افزود: بر این اساس، بازنگری طرح جامع حمل و نقل شهر مقدس قم در دستور کار شهرداری قم قرار گرفت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با اشاره به آمارگیری جامعی که در اردیبهشت ماه سال جاری از سفرهای شهری صورت گرفت،اذعان کرد: سفرهای ۱۱۰۰۰ شهروند احصا گردید که برداشت چنین بانک اطلاعاتی جامعی جز با همکاری دلسوزانه شهروندان میسر نبود.

وی تصریح کرد:  معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم به پاس قدردانی از این همکاری ارزشمند نسبت به خرید و واگذاری ۱۱ دستگاه دوچرخه به قید قرعه به شرکت کنندگان منتخب که از میان حدود پنج هزار فرم آمارگیری که به صورت صحیح تکمیل شده بود، انتخاب و به شهروندان تحویل داده شد.

ذاکریان انتخاب “دوچرخه” را به عنوان جایزه به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری و بسترسازی لازم جهت توسعه حمل و نقل پاک برشمرد.