35 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مرکز مدیریت بحران

گردآوری اطلاعات کامل شهر قم برای استفاده در مواقع بحران

مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم از جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز شهرهای معین قم در مواقع بحران در قالب سامانه GIS خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علی‌اکبر رحیمی با اشاره به جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز شهرهای معین قم در مواقع بحران در سامانه GIS اظهار کرد: این اطلاعات آماده شده تا شهرهای معین قم که قرار است در مواقع بحران به کمک ما بیایند از آنها استفاده کرده و محل‌های استقرار و امکانات موجود در شهر را در دسترس داشته باشند.
وی با اشاره به جزئیات اطلاعات درج شده در این سامانه تصریح کرد: ایستگاه‌های آتشنشانی شهر، بقاع امامزاده‌ها، بیمارستان‌ها، کلانتری‌ها، کلینیک‌ها، سرویس‌های بهداشتی، مراکز اورژانس شهر و پراکندگی آنها در شهر روی نقشه این اطلاعات مشخص شده است.
مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم با بیان اینکه مراکز اسکان اضطراری شهر نیز در این اطلاعات‌ مشخص شده است، افزود: دانشگاه‌ها، مدارس، سوله‌های ورزشی، زمین‌های خالی دارای دسترسی آب، برق و سرویس بهداشتی جزو مکان‌هایی هستند که در مواقع بحران می‌توانند به عنوان محل اسکان اضطراری از آنها استفاده کرد.
وی با بیان اینکه لایه اطلاعاتی تراکم جمعیت نیز در این سامانه گردآوری شده است، گفت: براساس تراکم جمعیتی هر منطقه شهر، می‌توان برنامه‌ریزی لازم برای ارائه خدمات در مواقع بحران را داشت.
رحیمی بیان کرد: در این سامانه محدودیت خدماتی هر شهر هم مشخص شده تا بتوان در مواقع لزوم از آن استفاده کرد و به سرعت نسبت به خدمات‌رسانی به مردم اقدام شود؛ در این سامانه دارایی‌های تجهیزاتی مدیریت بحران شهرداری قم به همراه شماره تماس مدیران شهرداری هم مشخص شده که در موقع لزوم بحران می‌تواند مورد استفاده باشد.